Minimalan poraz Budućnosti u Zaporožju na oproštaju od Evrope

Ovogodišnja evropska avantura fudbalera Budućnosti završena je u Zaporožju.

Nakon trijumfa u Podgorici (3:1), ukrajinska Zarja slavila je i pred svojim navijačima rezultatom 1:0, te zasluženo obezbijedila prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izabranici Branka Brnovića su znatno hrabrije ušli u revanš susret na Slavutić areni, imali veliku šansu da dođu do prednosti, ali je dalji tok meča odredio sudija Nil Dojl koji je u prvom poluvremenu isključio dva igrača "plavih".

Nakon toga postalo je jasno da Podgoričani nemaju čemu da se nadaju.

A mogli su, da je u 22. minutu kapiten Milić, poslije kornera Mijića, umjesto prečke zatresao mrežu Zarje.

Velike greške koštale su Budućnost poraza prije sedam dana, a jedna takva uslovila je da domaćin u 32. minutu povede - štoper Đurić je proklizao i poklonio čist zicer Ukrajincima, koji je na kraju objeručke iskoristio Gromov na nesebičnu asistenciju Lunova.

Neslavan debi Đurić je upotpunio nekoliko desetina sekundi kasnije, kada je zaradio drugi žuti karton. Uslijedili su protesti crnogorskog tima, najžustriji je bio Božović, pa je arbitar iz Sjeverne Irske i njemu pokazao put u svlačionicu.

U takvoj konstalaciji snaga Budućnost je sačuvala svoju mrežu, iako je Zarja stvorila par dobrih prilika.

Podgoričani se sada okreću domaćem šampionatu koji startuje predstojećeg vikenda, a "plave" u prvoj rundi čeka susret sa Rudarom.

Zarja će plasman u plej-of Lige Evrope pokušati da izbori protiv boljeg iz meča Osijek - CSKA Sofija.