Novi kiks Željezničara, Sarajevo jesenji prvak BiH

Fudbaleri Željezničara napravili su novi kiks na Grbavici izgubivši od Širokog Brijega u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:2, što znači da je Sarajevo postao jesenji prvak.

U prvom poluvremenu obje ekipe su igrale otvoreno, ali uspjele su uputiti samo po jedan šut u okvir gola. Široki Brijeg je svoju šansu iskoristio, dok Željezničar nije.

Širokobriježani su poveli u 15. minutu nakon prelijepe akcije po lijevoj strani. Stanić je centrirao, a Marić se sjajno ubacio između dva štopera Plavih i glavom pogodio za 1:0.

Željezničar je svoju priliku za izjednačenje propustio u 41. minutu susreta.

Štilić je sjajno uposlio Zeca koji je izašao sam na golmana gostiju Miškića, ali je čuvar mreže Širokog Brijega bio uspješniji i spriječio čist pogodak.

Prvi put u drugom poluvremenu Plavi su zaprijetili u 57. minutu kada je nakon lijepe akcije Bekrić šutirao sa 25 metara, ali pravo u dobro postavljenog Miškića.

U 65. minutu Miškić je još jednom maestralno intervenisao nakon Hajdarevićevog šuta sa 20 metara kada je vrhovima prsstiju upio skrenuti loptu koja je išla i samo ugao njegovog kola i odbiti je u korner.

Samo tri minuta kasnije ponovo je Miškić bio u centru pažnje kada je zaustavio udarac Bekrića nakon što je iskusni veznjak Želje napravio sjajan solo prodor.

Novu šansu Plavi su imali u 73. minutu. Bojo je šutirao, a Miškić je još jednom bio siguran.

U 84. minutu Širokobriježani su udvostručili prednost. Miletić je pogriješio, a Jurić lobuje Erića za 2:0.

Tri minuta kasnije Lendrić propušta zicer, a iz kontranapada Pervan pogađa za 3:0.

U sudijskoj nadoknadi vremena Lendrić i Bojo su postavili konačnih 3:2.

Željezničar - Široki Brijeg 2:3 (Lendrić 90+2., Bojo 90+3. - Marić 15., Jurić 84., Pervan 87.)