Trofej za omladince Sarajeva

Finale omladinskog Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2021/22 odigrano je danas u Trening centru N/FS BiH u Zenici.

U susretu U19 timova Sarajeva i Borca nakon devedeset minuta igre rezultat je bio neriješen 1:1, te se pristupilo izvođenju penala gdje su se bolje snašli igrači „bordo tima“ i pobijedili sa 4:2.

Nermin Bijelonja se u 13. odlično snašao u kaznenom prostoru Banjalučana i pogodio mrežu za 1:0. Izjednačenje Borcu donosi David Vuković golom iz penala u 59. minuti.

Za Sarajevo su sa 11 metara pogađali Talha Tabaković, Mihajlo Jovašević, Nermin Bijelonja i Haris Ališah, a za Borac Ivan Grgić i Enver Kulašin dok su Dejan Popara i David Vuković bili neprecizni.

Pehare i medalje igračima uručili su predsjednik Komiteta za takmičenje N/FS BiH Dušan Marković i potpredsjednici Ivan Frljić i Mirsad Drljević.