Dalasu nedovoljno Dončićevih 45 poena, Finiks sigurno do pobjede

Košarkaši Finiks sansa uspješno su započeli polufinalnu seriju plej-ofa sa Dalasom, pošto su na svom parketu pobijedili 121:114. Najbolji tim Zapadne konferencije rutinski je stigao do prvog trijumfa i na startu odbranio domaći teren.

Sansi su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu - na kraju uvodne četvrtine imali su 10 poena prednosti, dok su na odmor otišli sa +13.

Finiks poveo protiv Dalasa u polufinalu Zapada

U nastavku je ekipa Montija Vilijamsa dodatno uvećala zalihu, ali je u završnici ipak zabrinula svoje navijače.

Gosti su napravili seriju i smanjili razliku na dva posjeda, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

Meveriksi nisu mogli da pariraju raspoloženom rivalu jer je u njihovoj igri gotovo sve zavisilo od Luke Dončića. Slovenac je u prvom poluvremenu postigao 26 poena, ali sve do kraja nije imao adekvatnu podršku saigrača.

Duel je završio sa 45 poena (15/30 iz igre, 4/11 trojke), uz 12 skokova, osam asistencija i pet izgubljenih lopti.

Sljedeći na listi strijelaca bio je Kleber sa 19, dok su iza ostali Fini-Smit sa 15, odnosno Branson sa 13.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović ponovo nije dobio šansu od trenera Džejsona Kida.

Na drugoj strani, najbolji kod "sunaca" bio je Deandre Ejton sa 25 poena, Devin Buker je postigao 23, četiri više od Krisa Pola.

Finiks će i u sljedećoj utakmici biti domaćin, poslije čega se serija seli u Teksas.

U drugoj utakmici noćašnjeg programa, Majami je iskoristio neigranje Džoela Embida i poveo 1-0 protiv Filadelfije na Istoku, trijumfom rezultatom 106:92.