Dobra partija Jokića, poraz Denvera

Košarkaši Denvera poraženi su kod kuće u duelu sa rezultatski najboljom ekipom NBA lige, Finiks Sansima sa 130:140, a srpski košarkaš Nikola Jokić je pružio dobru partiju.

Denver je posustao u posljednjoj četvrtini, a Jokić je za 32 minuta na parketu postigao 28 koševa, uz po šest skokova i asistencija uz izvanredan šut iz igre, jer je pogodio devet puta iz 10 pokušaja. Srpski košarkaš imao je dobru podršku Holanda sa 23 poena, ali to nije bilo dovoljno da u finišu zaustave razigrane goste.

Kod Finiksa je briljirao Devin Buker sa 49 koševa i 10 asistencija, a odličan je bio i Kris Pol sa 17 poena uz 13 asistencija.

Denver je i dalje šesti u Zapadnoj konferenciji sa 43 pobjede i 31 porazom, dok je Finiks vodeći sa 60 pobjeda i samo 14 poraza.