Olimpijske igre

Dominantnom Hiršeru drugo zlato u Pjongčangu

Najbolji skijaš na svijetu Austrijanac Marsel Hiršer slavio je u trci veleslaloma te osvojio drugo zlato na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Austrijanac je uvjerljivom prednošću pobijedio ispred Norvežanina Henrika Kristofersena i Francuza Aleksisa Pinturola kojima je pripalo srebro, odnosno bronza.

Bosanskohercegovački skijaš Emir Lokmić nije završio drugu vožnju, nakon što je prvu završio na 44. mjestu.

Nakon zlata u kombinaciji osvojenog prije pet dana, Hiršer je danas dodao još jedno zlato. Sada ima ukupno tri olimpijske medalje nakon što je prije četiri godine u Sočiju osvojio srebro u slalomu.

Hiršer je potvrdio klasu i epitet najboljeg skijaša svijeta, čovjeka koji je rekodnih šest puta uzastopno (2012.-2017.) osvajao titulu ukupnog pobjednika Svjetskog kupa.