Norvežani odoljeli Portugalu, remi Šveđana

Rukometaši Norveške i Portugala odigrali su uzbudljiv meč Grupe 3 u Drugoj fazi Svjetskog prvenstva u Egiptu.

Slavili su Norveženi sa 29:28 (16:14) i tako stigli i do druge pobjede od starta šampionata.

Norvežani su na poluvremenu imali dva gola prednosti, ali su Portugalci nastavili da ih pritiskaju i meč je sve do samog kraja bio neivjestan.

Norveška je u drugom dijelu najveću prednost imala od četiri gola (22:18), ali su Portugalci u finišu uspjeli da smanje na samo gol zaostatka.

Ipak, odbrana Norvežana je odoljela i tako su stigli do bodova.

U prvom meču Druge faze u Grupi 4, Švedska - Bjelorusija bilo je neriješeno, 26:26 (11:15).

Bjelorusi su bili bolji u prvom poluvremenu, riješili su ga u svoju korist sa četiri gola razlike, ali su Šveđani u drugih pola sata nadoknadili minus.

Ovo je bio pvi remi Švedske poslije dvije pobjede i drugi remi Bjelorusije na ovom šampionatu.

U timu Švedske, najefikasniji je bio Hampus Vane sa sedam, dok je Alfred Jonson postigao šest golova.

Kod Bjelorusije najefikasniji su bili Andrej Juriniok i Nikita Milipau sa po šest pogodaka.