Hrvatska preko Srbije do finala Dejvis kupa

Nikola Mektić i Mate Pavić, najbolji dubl svijeta koji nastupa za Hrvatsku, uspio je savladati srpski dvojac Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića rezultatom 2:0 (7:5, 6:1) i tako se plasirati u finale Dejvis kupa.

Đoković i Krajinović su bili blizu pobjede u prvom setu, ali su Hrvati pred sam kraj prvog seta uspjeli napraviti brejk i tako osvojiti prvi set.

Srpski dvojac Đoković i Krajinović u drugom setu su krenuli dobro, ali su uspjeli izgubiti svoj servis. Nikola Mektić i Mate Pavić napravili su brejk i poveli sa 3:1 na sredini meča.

Na kraju su samo priveli meč u svoju korist i Hrvatsku odveli u finale Dejvis kupa.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti reprezentacije Njemačke i Rusije.