Novak srušio "kralja" šljake za finale Rolan Garosa

PARIZ – Prvi teniser svijeta Novak Đoković uspio je da se plasira u finale Rolan Garosa nakon pobjede nad Rafaelom nadalom sa 3:1 u setovima (3:6. 6:3, 7:6, 6:2).

Đoković je Nadalu nanio tek treći poraz na pariskoj šljaci u karijeri.

Đoković će finale igrati u nedelju sa Stefanosom Cicipasom, koji je nakon borbe u pet setova savladao Aleksandra Zvereva sa 3:2 u setovima (6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3).

Četvrti set

Četvrti set počeo je dinamično. Novak je poveo sa 30:0 ali je Nadal uspio sa četiri poena da uzme brejk  i povede sa 1:0 u gemovima.

Uspio je Nadal da potvrdi brejk bez većih poteškoća i povede sa 2:0 u četvrtom setu. Ali, Đoković je uspio da se sabere i bez izgubljenog poena ublaži prednosrt Rafe. Rezultat je bio 2:1

Novaku je ovo dalo vjetar u leđa pa je vrati brejk za 2:2.

Novak je, nakon ri brejka, bez izgubljenog poena dobio gem na svoj servis i poveo sa 3:2.

Ovo je dosta poljuljalo igru Nadala, što je Đoković iskoristio i uzeo brejk Špancu za 4:2.

Novak je uspio da potvrdi brejk i povede sa 5:2 i stavi na muke Rafaela Nadala, koji će servirati za ostanak u setu.

Nadal je skroz potonuo, Đoković je bez poena iskoristio drugu brejk loptu i dobio četvrti set sa 6:2.

Novak je u finalu Rolan Garosa.

Treći set

Početak trećeg seta pokazao je pribranost Rafe uprkos gubljenju prethodnog seta. Poveo je sa 1:0 u gemovima.Nije bilo nekih prevelikih iznenađenja na otvaranju seta, oba tenisera osvajala su gemove na svoj servis.

Uz veliku muku i 3 izjednačenja Novak je uspio da potvrdi brejk i da bude na gem korak od osvajanja trećeg seta.

Nadal je uspio bez muke da ostane u setu za 5:4 i servis Novaka.

Đoković je poveo sa 30:0 ali Nadal je uspio da iskoristi Novakove greške, osvoji četiri vezana poena i vrati brejk.

Međutim, ovo nije bio kraj uzbuđenjima. Nadal je servirao, a Novak je imao dvije brejk šanse, ali Španac je uspio da se izbori i povede sa 6:5 u gemovima.

Novak je uspio da sačuva svoj servis, uspio je spasi set loptu za Nadala i odveo je treći set u taj brejk.

Taj brejk ipak na strani Novaka, koji uspijeva dobiti treći set sa 7:5 (7:4). Trenutno je 2:1 u setovima za Đokovića.

Da li je ovo kraj za Nadala? Preostaje nam da pogledamo u četvrtom setu.

Drugi set

Novak uzima prvi gem bez izgubljenog poena, što je definitivno pokazalo buđenje svjetskog broja jedan.

Odmah u sljedećem gemu, Nadal je servirao a Novak mu je dozvolio da uzme samo jedan poen, za vodstvo od 2:0 u drugom setu.

Ali, Nadala nije dozvolio da ga Novakov nalet udzdrma pa je vratio brejk i potvrdio svoj servis za 2:2 u gemovima.

Novak je uspio prekinuti mini seriju Nadal: Bez problema uzeo svoj servis, i u sljedećem gemu uzeo brejk Nadalu, pa je opet imao dva gema prednosti i korak bliže osvajanju drugog seta.

Uz dosta muke, Novak je uspio da potvrdi brejk i povede sa 5:2 u gemovima.

Nadal je u sljedećem gemu uz dosta borbe došao do smanjenja prednosti od 5:3.

Đoković je uspio da, uprkos dvije brejk šanse za Nadala, osvoji gem na svoj servis i osvoji drugi set istim rezultatom kao i Nadal prvi, 6:3.

Prvi set

Prvi set drugog polufinalnog meča Rolan Garosa između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala prikazao je dosta uzbuđenja, što je nagovijestilo da će ovaj meč opravdati očekivanja gledalaca širom svijeta. Mnogi bi se složili da će ovaj polufinalni duel biti u rangu samog finala.

Na samom startu Đoković je imao dvije brejk lopte ali Nadal je uspio da sačuva servis i povede sa 1:0 u gemovima. Nakon toga, Rafa je krenuo ofanzivnije te je uzeo dva servisa Novaka i poveo sa 4:0.

Međutim, Đoković se nije predao. Pri rezultatu 5:1 za Španca, Novak je uspio da vrati jedan brejk te je, uz malo muke, potvrdio svoj servis za 5:3 za Nadala.

Nadal je veoma sigurno odservirao svoj gem i poveo sa 1:0 u setovima (6:3)