Zverev preko Španca došao do polufinala Rolan Garosa

Aleksander Zverev je prvi polufinalista Rolan Garosa.

Njemački teniser je poslije impresivne igre u tri seta savladao Španca Alehandra Davidoviča Fokinu, 6:4, 6:1, 6:1 i prvi put će igrati u polufinalu ovog grend slema.

Meč na stadionu "Filip Šatrije" trajao je svega 98 minuta i Zverev je pokazao da je u zaista odličnoj formi.

Iako je prvi set obilovao preokretima i bio onaj u kojem je teniser iz Malage pružio najjači otpor, do izražaja je došla bolja igra Nijemca.

Saša je napravio 24 naspram 16 vinera, a imao je daleko manje neiznuđenih grešaka, 16 naspram 37 Davidoviča Fokine.

U prvom setu su odmah razmijenili brejkove, da bi to isto učinili u petom i šestom gemu.

Finiš seta obilježila su tri brejka zaredom, jedan više je načinio Zverev i dobio set sa 6:4.

Poslije mu je išlo sve daleko lakše, u drugom setu je dva puta oduzeo servis Špancu, u četvrtom i šestom gemu i to mu je bilo dovoljno da povede sa 2:0 u setovima.

Davidovič Fokina nije uspio da nađe formulu da se vrati u meč, Zverev je načinio tri brejka u tom dijelu igre i završio posao.

On će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča između Danila Medvedeva i Stefanosa Cicipasa.