Zimski sportovi

Nišikori u suzama, prekinut nestvaran "crni" niz

Japanski teniser Kei Nišikori osvojio je prvu titulu još od Memfisa 2016. godine, pošto je u finalu turnira u Brizbejnu slavio protiv Rusa Danila Medvedeva.

Nišikori je od Medvedeva bio bolji poslije dva časa i šest minuta igre rezultatom 6:4, 3:6, 6:2.

Nišikori, koji je izgubio devet uzastopnih finala u posljednje skoro tri godine, do titule u je stigao poslije dva sata i šest minuta igre.

Danil je u prvom setu počeo sa 3:0, ali je potpuno popustio i izgubio šest od narednih sedam gemova.

U nastavku meča, u drugoj dionici, Nišikori nije uspio da iskoristi nijednu od svojih osam brejk lopti, dok je Medvedev realizovao svoju prvu i jedinu priliku i odveo finale u treći, odlučujući set.

Kei je Rusu napravio čak tri vezana brejka i konačno došao do novog trofeja, 12. u karijeri.

Na drugoj strani, Medvedev nije uspio da stigne do svog četvrtog ATP trofeja, a Japanac mu se osvetio za poraz u finalu Tokija krajem prošle sezone.