Zimski sportovi

Sjajna vještina Francuza: Odličnom piruetom izbjegao stravičan pad

U italijanskoj Kortini d'Ampeco juče se vozila trka spusta u konkurenciji muškaraca, a svoju drugu zlatnu medalju na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju osvojio je Vinsent Krihmajr s vremenom 1:37.79.

Zanimljivo je da je Krihmajr do titule najboljeg došao sa startnim brojem jedan, a drugoplasirani sa svega jednom stotinkom zaostatka bio je Andreas Sander.

Pitanje pobjednika i drugoplasiranog riješeno je jako brzo, ali uzbuđenja na stazi Vertigine nije nedostajalo ni u nastavku trke.

Najviše pažnje privuko je nastup Maksensa Muzatona koji je pri brzini od skoro 120 kilometara na sat, prije samog Vertigine skoka, prvo izgubio kontrolu nad skijama, a potom se sjajno snašao, napravio je piruetu i uspio izbjeći težak pad, prenosi "N1".

Nakon ovog fantastičnog poteza aplaudirao mu je u cilju i vodeći Krihmajr. Danas su na svjetskom prvenstvu na rasporedu trke kombinacije u muškoj i ženskoj konkurenciji.