PRIJEDOR - Na Rudarskom fakultetu u Prijedoru danas je diplome inženjera rudarstva dobio 21 svršeni student, koji je ovo zvanje stekao u protekle dvije akademske godine.
Dekan Rudarskog fakulteta Nadežda Ćalić rekla je da ova visokoškolska ustanova trenutno ima 140 upisanih studenata i da bi od iduće akademske godine trebalo da se ustanovi smjer geologije.
"Nastojaćemo da animiramo odgovorne, a prije svih Vladu Republike Srpske, da počne sa provođenjem Zakona o rudarstvu u dijelu koji se odnosi na brzo zapošljavanje naših svršenih studenata", rekla je Ćalićeva novinarima u Prijedoru.
Rektor Univerziteta u Banjaluci Stanko Stanić rekao je da je Rudarski fakultet Prijedor jedna od boljih organizacionih jedinica Univerziteta, naglasivši da to nije stoga što je riječ o malom fakultetu, već što je dobro organizovan i što se dobro radi.
"Nadam se da će ove godine biti riješeno pitanje osavremenjavanja fakultetskih laboratorija preko austrijskih kredita i da će se kroz saradnju sa gradom Prijedorom i sa Vladom Srpske u skorije vrijeme ovom fakultetu obezbijediti adekvatan prostor", rekao je Stanić.
Osim svečane sjednice naučno-nastavnog vijeća i dodjela diploma, u okviru obilježavanja Dana Rudarskog fakulteta u Prijedoru održan je okrugli sto "Koncesije u rudarstvu Republike Srpske kao način korišćenja mineralnih resursa".