Moto sport

Borković osvojio dva boda u Šangaju

ŠANGAJ - Najbolji srpski automobilista Dušan Borković osvojio je danas dva boda u Svjetskom šampionatu turing automobila (WTCC), pošto je drugu trku u Šangaju završio na devetom mjestu.

Borković je deseti prošao kroz cilj, ali se popeo stepenik više zbog kazne Sebastijana Loeba.

Srpski automobilista je i danas imao problema sa nedovoljno dobrim pritiskom u pneumaticima i upravljanjem prednjeg dijela ševroleta kruz, koji je bio oštećen nakon pada kamere sa automobila Holanđanina Toma Koronela.

Borković je uz dosta muke završio obje trke, iaku mu je glavni inženjer ekipe Đoan Orus savjetovao da se vrati u boks.

"Posle niza neverovatnih okolnosti na stazi koje ne znam više ni kako da nazovem i moje ogromne želje da ipak izvezem obe trke,  ovi bodovi su mi veliki kao kuća. Obećavam da ću se do kraja šampionata lavovski boriti kao i uvek. To sam i danas učinio, nisam želeo da odustanem, iako je auto bio neispravan. Sve je ovo jedno ogromno iskustvo za mene i jedva čekam trku u Japanu", rekao je Borković poslije trke.

Pobjednik današnje prve trke bio je vozač Sitroena Hoze Marija Lopez, dok je Marokanac Mehdi Benani u Hondi bio najbrži u drugoj.

Borković se poslije 10 trkačkih vikenda u WTCC nalazi na 15. mjestu sa 19 osvojenih bodova.

Šampionat WTCC nastavlja se 25. i 26. oktobra na legendarnoj stazi Suzuka u Japanu.