BiH

Mektić: Dodik je krajem maja u RS unio 200.000 evra u kešu

Mektić: Dodik je krajem maja u RS unio 200.000 evra u kešu
Foto: N.N. | Mektić: Osobe poput Dodika ne mogu mi govoriti šta je izdaja

BANJALUKA - Predsjednik RS Milorad Dodik je krajem maja iz Beograda u Republiku Srpsku unio 200.000 evra u kešu, rekao je Dragan Mektić, ministar bezbjednosti BiH na pres konferenciji u Banjaluci.

Mektić je pojasnio da je novac unesen legalno, jer je Dodik prijavio kompletan iznos, ali ga je pitao odakle mu taj novac.

"Milorad Dodik je u džep zavalio 200.000 evra i dokazao je on porijeklo tog novca, ali hoću da vam kažem da se po džepovima nosa toliki novac a nama lijepi etikete da smo izdajnici", kaže Mektić.

Komentarišući jučerašnje obilježavanje "Proboja koridora" na Dugoj Njivi kod Modriče, Mektić je rekao da je Dodik švercovao visokoakciznim robama dok se stvarala RS.

"Dok se stvarala RS Milorad Dodik je iz Beograda švercovao visokoakciznim robama", rekao je Mektić novinarima.

Mektić je kazao da ne zna kako Dodik može da pogleda u oči onima koji su, kako je rekao, ginuli dok se stvarala RS.

"Ja sam bio čitav rat ovdje, četiri godine ratovao, borac sam prve kategorije i odlikovan i ne mogu dozvoliti da osobe, pa bio to i Milorad Dodik, koje su švercovale visokoakciznim robama, meni govore šta je izdaja", rekao je Mektić.

Mektić je optužio Dušanku Majkić, poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu PS BiH, za nekompetentnost, posebno oko njenih kritika Pravilnika o industrijskoj saradnji.

"Majkićeva sve živo komentariše. Jedino još nije govorila o uticaju vlage na kredenac a ne sumnjam da može i o tome da govori. Ona komentariše i bezbjednost, i ekonomiju a već treću godinu ne učestvuje u radu parlamenta, a sve je uzela što se moglo uzeti od otpremnina, penzija", rekao je Mektić.

Odgovarajući na pitanje zašto su ministri Saveza za promjene dozvolili da u Savjetu ministara BiH prođu Izmjene Krivičnog zakona BiH u kojima se, između ostalog sankcioniše negiranje genocida, Mektić je rekao da taj dokument još nije do kraja usaglašen. Precizirao je da su srpski ministri uvrstili u tekst zakona one primjedbe koje su stigle iz Vlade RS, te je dodao da će taj dokument ustupiti medijima.

"Iz RS je bila primjedba i govor mržnje i krivična djela ratni zločini i genocid pod uslovom ili sa vjerovatnoćom da će to kod druge grupe da izazove nasilje kao odgovor na negiranje tog zločina. Meni je to bilo čudno jer je u primjedbama Vlade RS stajala i riječ ‘genocid’", rekao je Mektić.

Dodao je da je njemu logično da se sankcioniše bilo koje djelo govora mržnje ako ne postoji opasnost da izazove nasilje, ali je dodao da  je trebalo jasno podjeliti šta je verbalni delikt i šta je negiranje.

"To je bila primjedba Vlade RS i mi smo tražili da se unese onako kako je tražila Vlada", rekao je Mektić.

S obzirom da, kako je objasnio, Ministarstvo pravde BiH nije prihvatilo primjedbe srpskih ministara, Mektić je rekao da ni oni nisu pristali da se to unese u konačan tekst.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije