BANJALUKA - Predsjednik Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka Igor Radojičić izjavio je da ni na jednoj od sjednica Glavnog odbora SNSD-a nije bilo riječi o uskraćivanju podrške Vlade Republike Srpske lokalnim zajednicama u kojima nije na vlasti ova politička partija.
"Čak se ne sjećam ni kada je bila sjednica Glavnog odbora SNSD-a. Kada je riječ o saradnji sa republičkim organima vlasti, danas će iz mog kabineta biti upućeno pismo predsjedniku Vlade Srpske Željki Cvijanović i ministrima u kome ćemo tražiti sastanak, jer je Banjaluka glavni grad koji ima mnogo poslova i pitanja iz republičke nadležnosti", rekao je Radojičić novinarima u Banjaluci.
Prema njegovim riječima, i ostale lokalne zajednice u Srpskoj će se na sličan način obratiti Vladi Srpske.
"Informisan sam da u Vladi Srpske već postoje određene pripreme za razgovore sa predstavnicima pojedinih lokalnih zajednica i očekujem da Banjaluka bude među prvim. Vjerujem da će biti razgovora i sa ostalim lokalnim zajednicama, nezavisno od strukture vlasti, jer u njima imamo sve moguće političke kombinacije", istakao je Radojičić.