BiH

Usvojen Izvještaj o realizaciji Akcionog plana energetske efikasnosti

Usvojen Izvještaj o realizaciji Akcionog plana energetske efikasnosti
Usvojen Izvještaj o realizaciji Akcionog plana energetske efikasnosti
Srna

BANJALUKA - Vlada Republike Srpske usvojila je na sjednici Izvještaj o realizaciji Akcionog plana energetske efikasnosti Srpske za prošlu godinu, a konstatovano je da je najveći napredak postignut u stvaranju odgovarajućeg zakonodavno-regulatornog okvira za energetsku efikasnost.

Zakon o energetskoj efikasnosti i Zakon o uređenju prostora i građenju su u većem dijelu preuzeli odredbe odgovarajućih direktiva EU o energetskoj efikasnosti, a dalje preuzimanje predviđeno je donošenjem podzakonskih akata, navodi se u saopštenju iz Biroa Vlade Srpske za odnose s javnošću.

U saopštenju se navodi da je određeni napredak u realizaciji Akcionog plana ostvaren i u oblasti sprovođenja informativnih kampanja o energetskoj efikasnosti koje su usmjerene ka široj javnosti, čime se uticalo na svijest građana o značaju i koristima efikasnijeg korišćenja energije.

Najčitanije