Ex -Yu

Del Ponte: Mladić je u Srbiji i Vlada želi da ga uhapsi

Del Ponte: Mladić je u Srbiji i Vlada želi da ga uhapsi
Del Ponte: Mladić je u Srbiji i Vlada želi da ga uhapsi
Blic

NOVI SAD - Bivša glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte ocijenila je da se haški bjegunac Ratko Mladić nalazi u Srbiji, jer samo tu može da uživa zaštitu koju još uvijek ima zahvaljujući mnogobrojnim prijateljima i pristalicama.

Del Ponteova je rekla da je uvjerena da Vlada Srbije želi da uhapsi Mladića, ali da ima problem da ga locira na vrijeme, prenosi Blic.

Ona je ponovila da bi mogla da vodi istragu o optužbama za trgovinu organima na Kosovu i ocijenila da bi ta istraga trebalo da se vodi pod okriljem Savjeta bezbjednosti UN.

Del Ponteova je navela da bi uspjela brzo da sprovede istragu pošto je, kako smatra, veoma dobro upućena u taj slučaj i ima dobre veze i kontakte.

Bivša tužiteljka Karla del Ponte takođe je ocijenila je da je nepravosnažna kazna zatvora od 24 godine hrvatskom generalu Anti Gotovini "srazmerna počinjenim zločinima" i poručila Hrvatskoj da prihvati tu presudu.

Najčitanije