BERLIN - U helikopterskoj nesreći u blizini njemačkog grada Bernkastel-Kues poginuo je pilot.
U policijskom izvještaju navodi se da je helikopter uzletio s ciljem zaprašivanja vinograda.
Nesreća se desila kada je helikopter napravio kontakt sa žicama električnih stupova, nakon čega je pao a pilot poginuo.
Nakon nesreće područje grada Bernkastel-Kues i okoline ostalo je bez napajanja električnom energijom, javila je agencija Anadolija.
Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.
FORTALEZA - Nekoliko hiljada demonstranata blokiralo je prilaz stadionu u brazilskom gradu Fortalezi gdje bi večeras trebalo da se igra utakmica između Brazila i Meksika u okviru Kupa konfederacija, a oko 200 demonstranata blokiralo je autoput koji povezuje Sao Paulo i Santos.
BAGDAD - Bombaš samoubica ubio je danas na sjeveru Iraka lokalnog sunitskog političkog lidera i četiri člana njegove porodice, saopštili su zvaničnici, uoči izbora na kojima je njegov blok trebalo da učestvuje.
BERLIN/BEOGRAD - Politički i ekonomski uticaj Turske na Balkanu posljednjih godina veoma je porastao, a u krizi kroz koju prolazi, premijer Redžep Tajip Erdogan se nada podršci Turaka balkanskog porijekla, javio je radio “Dojče vele” (DW) podsjetivši na njegov nedavni govor za koji je rekao da bi trebalo da ga čuju muslimani širom svijeta, posebno apostrofirajući Sarajevo i Zjenicu.
HAG - Tri osobe su poginule nakon pada u silos sa đubrivom na sjeveru Holandije, a jedna osoba je teže povrijeđena i nalazi se u teškom stanju, saopštila je policija.
MOGADIŠ - Naoružane osobe upale su danas u kancelariju Programa UN za razvoj u Mogadišu, glavnom gradu Somalije, i pucale poslije snažne eksplozije, izjavili su očevici.
RIO DE ŽANEIRO - Demonstrantima u Rio de Žaneiru u utorak se i pridružila grupa policajaca koji su odbili napasti vlastiti narod, a njihova je odluka izazvala oduševljenje okupljenih iako je prilično jasno da će im ovaj potez izazvati probleme na poslu.
ABUDŽA - Devet učenika ubijeno je u napadu u jednoj privatnoj školi na sjeveroistoku Nigerije dok su rješavali testove.
ISTANBUL - Grupa građana sačinjena od muškaraca, žena, kao i stranih državljana, okupila se na istanbulskom trgu Taksim gdje su prije više od dvije nedjelje započeli protesti protiv izmiještanja stabala u parku Gezi, gdje protestuju mirno stojeći ispred Kulturnog centra Ataturk, javio je novinar agencije Anadolija.