Atletika

Bh. atletičari osvojili tri medalje na Malti

Atletičari iz Bosne i Hercegovine osvojili su tri medalje na Prvenstvu malih zemalja koje je održano u subotu na Malti.

Srebrenu medalju osvojila je prvakinja Bosne i Hercegovine u skoku u dalj Tanja Marković, skokom dužine 5,87 metara. Bronzane medalje su osvojile Mladena Petrušić u skoku u vis (175cm) i Gorana Cvijetić u disciplini 100 metara prepone (14,58s).

Lične rekorde su popravili Rusmir Malkočević na 400 metara (48,04s – 5. mjesto), Milica Ožegović na 400 metara (55,39s – 4. mjesto).

Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine je ukupno je osvojila 31 bod, što joj je u ukupnom plasmanu donijelo osmu poziciju.

Prvenstvo malih zemalja zamišljeno je kao specijalni projekat Evropske atletske federacije na kojem su, pored članice Atletske asocijacije malih zemalja (Andora, Kipar, Gibraltar, Island, Lihtenštajn, Luksemburg, Malta, Monako, San Marino i Crna Gora), učestvovali i predstavnici iz Makedonije, Albanije, Armenije, Azerbejdžana, Bosne i Hercegovine, Gruzije, Kosova i Moldavije.