Atletika

Bolt: Otac ne vjeruje u mene

Agencije - 15.06.2012 21:43

Svjetski rekorder Usein Bolt rekao je da uoči takmičenja ne voli mnogo da razgovara sa roditeljima, posebno s ocem, koji nema previše povjerenja u njega.

"Majka ima dosta povjerenja u mene, za razliku od oca, koji mi stvara pritisak. Kada sam nedavno u Ostravi trčao 100 metara za 10,04 sekunde, zvao me je da pita šta nije u redu. Rekao sam mu da se smiri i da nije toliko ozbiljno", otkrio je Bolt.

Na sljedećoj trci u Rimu, Jamajkanac je sa rezultatom 9,76 sekundi postigao najbolje vrijeme u sezoni.

"Nazvao sam ga poslije te trke i bio je oduševljen. Rekao je: 'Konačno, hvala bogu!' On je jednostavno takav, ne vjeruje baš u mene", dodao je Bolt.

Boltu će jedan od glavnih konkurenata na Olimpijskim igrama u Londonu, biti kolega iz reprezentacije Johan Blejk, koji je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Daeguu iskoristio Boltov prestup i osvojio zlatnu medalju.

"Blejk zaista želi da me pobijedi, ali za mene on je samo još jedan u nizu sprintera. Nisam zabrinut, znam za šta sam sposoban i sve što moram da uradim je da izađem na stazu. Želim da na kraju Olimpijskih igara u Londonu dođem na konferenciju za medije i kažem svima: 'Gledate u živu legendu'", naglasio je Bolt.

Bolt je prije četiri godine na Igrama u Pekingu postao šampion na 100 i 200 metara, kao i u štafeti 4x100 metara postavljajući svjetske rekorde u svim disciplinama.

Ostali naslovi

• Tuka bronzani u Piteštiju

28.07.2014 22:04 - M. Predragović

Bh. atletičar Amel Tuka osvojio je bronzanu medalju na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju. On je u nedjelju, drugog dana takmičenja, 800 metara istrčao za 1:50,67 minuta.

• Proteza donosi veliku prednost?

28.07.2014 19:28 - Dojče vele

Svijet atletike ima novi slučaj na kojem se lome koplja... Njemački skakač udalj Markus Rem pobijedio je na prvenstvu Njemačke, i to uprkos tome što je hendikepiran. Međutim, ponovo se postavlja pitanje sporne proteze.

• Tuka osvojio bronzanu medalju na Balkanijadi

28.07.2014 09:55 - M.Predragović

• Nataša Bogovac trijumfovala u Sremskoj Mitrovici

27.07.2014 15:02 - M.P.

SREMSKA MITROVICA - Nataša Bogovac, atletičarka Banjaluke, pobijedila je u bacanju kugle na mitingu za mlađe juniore u Sremskoj Mitrovici.

• Dvije medalje bh. atletičara

27.07.2014 14:56 - M. Predragović

PITEŠTI - Bh. atletičari Hamza Alić i Kemal Mešić osvojili su medalje na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju.

• Britanac Ris Vilijams pozitivan na doping

25.07.2014 16:00 - Agencije

LONDON - Aktuelni šampion Evrope na 400 metara s preponama Britanac Ris Vilijams bio je poztivan na doping i privremeno je suspendovan sa svih takmičenja, uključujući i Komonvelt igre u Glazgovu.

• Atletičari BiH na Balkanijadi

25.07.2014 14:33 - M.P.

PITEŠTI - Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupiće tokom vikenda na Balkanskom seniorskom prvenstvu u rumunskom Piteštiju.

• Zapeli na preponama

23.07.2014 22:25 - Maja Predragović

Problemi Duška Tadića, člana Atletskog kluba invalida Vrbas, sa korištenjem opreme koju je grad Banjaluka dao na korištenje AK Banjaluka, se nastavljaju. Iz Borca tvrde da Tadić nije ispoštovao dogovor.

• Banjalučanka najbolja u bacanju kladiva

19.07.2014 22:38 - Srna

SOKOLAC - Na Sokocu je danas održano pojedinačno prvenstvo Republike Srpske u atletici za starije juniore i mlađe pionire na kojem se takmičilo osamdesetak mladih iz osam klubova.