Atletika

Fransis ostavila Fliks bez 10. zlata, Norvežani konačno na podijumu

Amerikanka Filis Fransis osvojila je zlatnu medalju na 400 metara na Svjetskom prvenstvu u Londonu.

Fransis je sa 49,92 sekundi stigla do prvog zlata u karijeri, iznenadivši favoritkinju Alison Filiks koja se borila za jubilarnu desetu.

Legendarna sprinterka na kraju nije stigla ni do srebra, trčala je 50,08, a prestigla je i Salva Eid Naser iz Bahreina sa nacionalnim rekordom 50,06.

Zlato u trci na 400m s preponama za muškarce osvojio je Norvežanin Karsten Varholm sa 48,35 sekundi.

Varholm je prvi Norvežanin koji je osvojio zlato na stazi poslije 30 godina i Ingrid Kristijansen 1987. godine.

Do srebra je stigao Turčin kubanskog porijekla Jamsani Kopelo sa 48,49, a bronzom se okitio Amerikanac Keron Klement sa 48,52 sekundi.

Zlatnu medalju u bacanju kugle u ženskoj konkurenciji osvojila je Kineskinja Lijao Gong, koja je prije dvije godine bila druga u Pekingu.

Gong je do titule stigla hicem od 19,94 metara, srebro je pripalo Mađarici Aniti Marton sa 19,49, a bronza Amerikanki Mišel Karter sa 19,14.