Atletika

Novi trijumf Ivane Španović

BERLIN - Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović trijumfovala je na mitingu u Berlinu u skoku u dalj, dok je Asmir Kolašinac zauzeo peto mjesto u bacanju kugle.

Španovićeva je do trijumfa došla skokom od 6.60 metara, koji je ostvarila u drugoj seriji.

Srpska atletičarka na najbolji način završila je ovu takmičarsku sezonu. Ona je krajem prošlog mjeseca osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Pekingu rezultatom 7.01 metara.

Prije tri dana pobjedila je na mitingu Dijamantske lige u Cirihu i oborili nacionalni rekored, koji sada iznosi 7.02 metara.

Drugi srpski predstavnik u Berlinu, Asmir Kolašinac nije bio na nivou svojih najboljih rezultata. U posljednjoj seriji bacio je kuglu 20.37 metara što je bilo dovoljno za peto mjesto. Novi trijumf Ivane Španović, Kolašinac peti u Berlinu