Atletika

Zaria Kaličanin osvojila zlatne medalje i oborila državni rekord

Na prvenstvu Srbije za mlađe juniore, takmičarka Zaria Kaličanin je naprosto eksplodirala. Ova mlada atletska nada je u nedjelju osvojila zlato i oborila državni rekorda u troskoku, a u ponedjeljak je osvojila srebro u skoku u dalj sa ličnim rekordom koji iznosi 5.61 metara.

Tu nije bio kraj za mladu Zariu, ona je u skoku u vis napravila senzaciju preskočivši 176 cm čime je osvojila još jednu zlatnu medalju.

Sa sigurnošću se može očekivati da će Kaličanin dominirati i u sljedećim kategorijama svoje sportske karijere.

Ona je trenutno u pionirima.

Medalje su još osvojili Branko Pokrajac u bacanju koplja i Milan Marković na 3000 metara.