Atletika

Želi na OI u Rio 2016.

Srđan Samardžić iz Brčkog, apsolvent Fakulteta fizičkog vaspitanja i sporta, sedam godina se bavi atletikom, a posljednje dvije godine postiže vrhunske sportske rezultate.

Samardžić ima 24 godine i državni je prvak na tri, pet i 10 km na stazi i cesti, polumaratonu, krosu.

"Trenutno treniram u Brčkom i u Banjaluci, gdje studiram FFVIS, a član sam reprezentacije BiH, gdje sam osvojio državno ekipno prvenstvo sa AK Zenicom i ekipno prvenstvo u krosu sa AK Banjaluka", kaže Samardžić i dodaje da je takođe i potencijalni kandidat za Olimijske igre u Rio de Žaneiru 2016. u maratonu, te učesnik brojnih polumaratona na kojima je do sada ostvario odlične rezultate.

Sa najboljim vremenom ove godine, 1:08:00 minuta, osvojio je treće mjesto na Beogradskom polumaratonu. On je takođe već dvije godine osvajač Šuičkog polumaratona na kojem drži rekord staze, a prošle godine je osvojio drugo mjesto na Sarajevskom polumaratonu. Prvo mjesto u polumaratonu postigao je u Slavonskom Brodu, Novom Gradu, a nedavno je trijumfovao i u Zagrebu na prvenstvu Hrvatske u polumaratonu.