Fudbal

Jagodić: Moramo igrati brže

Jagodić: Moramo igrati brže
Jagodić: Moramo igrati brže
Vladimir Grbić, Vedran Radenović

Upoznati smo s jakim stranama Drine i ovaj period, koliko sam ovdje, iskoristili smo da se dobro spremimo za meč. Mislim da smo u tome uspjeli, rekao je Vlado Jagodić, trener Borca, uoči meča drugog kola Premijer lige BiH u Zvorniku.

Jagodić će danas od 17.30 časova imati novi debi na klupi Borca i ističe da je prethodni period iskoristio da ekipu što bolje pripremi za ovaj susret u kojem "crveno-plavi" moraju da prekinu crnu seriju, koja traje od finiša prošle sezone.

"Borac mora da se vrati na pobjedničku stazu. Sve loše moramo da ostavimo iza sebe. Vidno je bilo da je ekipa pala na psihološkom planu, ali kvalitet po meni nije sporan. Treninge smo prilagodili meču sa Drinom i, ukoliko igrači ispoštuju sve što budem tražio od njih, uspjeh ne bi trebalo da izostane", izjavio je šef stručnog štaba ekipe sa Gradskog stadiona i dodao:

"Protivnike poznajem dobro iako su pretrpjeli dosta promjena. Posjeduju kvalitet i imaju dug niz utakmica bez poraza. Ovo im je prva utakmica u Zvorniku u Premijer ligi i učinili su sve da igraju na domaćem terenu. Za njih je ovo istorijska utakmica i očekujem da će imati veliku podršku sa tribina. Spremni smo na sve to i nadam se da ćemo obradovati naše navijače. Ne potcjenjujem i ne precjenjujem ekipu Drine, ali mi ćemo na svakom terenu ići na pobjedu".

Šef struke je najavio promjene u odnosu na tim koji je doskora vodio Zoran Marić, pošto, kako kaže, ima svoju viziju igre Borca.

"Biće promjena u odnosu na sastave iz prošlih utakmica. Trebam igrače koji će da sprovedu moje zamisli u djelo. Težim ofanzivnoj igri. Prije svega, želim da ubrzam igru i na osnovu toga ću da biram igrače. Rekao sam im da moraju da shvate šta tražim od njih", naglasio je Jagodić i dodao da postoji šansa da se odrekne usluga još nekoliko igrača:

"Igračima sam rekao da je prelazni rok još u toku i da postoji šansa da se s nekima rastanemo. Svima sam naglasio da želim dobru igru i rezultate, a imena, prezimena i godine me ne interesuju. Pružiću šansu još nekolicini igrača i u ponedjeljak ću da odlučim o njihovom statusu." 

Miroslav Milanović, šef stručnog štaba Drine, u debiju na premijerligaškoj sceni očekuje tešku utakmicu protiv, kako kaže, jakog protivnika.

"Teško je pričati o očekivanjima, kada u goste dolazi ekipa kakva je Borac. Prije svega čast nam je igrati protiv Borca, tima koji je prošle sezone osvojio Kup BiH, borio se za titulu i nastupao u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Mi smo, s druge strane, novajlije u elitnom društvu, bez mnogo iskustva, tako da bismo bili zadovoljni i osvajanjem jednog boda", rekao je Milanović.

Domaćinima bi protiv Banjalučana dodatno opterećenje mogla predstavljati euforija, koja posljednjih dana vlada u Zvorniku, uoči gostovanja Borca.

"U Zvorniku vlada euforija. Veliko je interesovanje za utakmicu s Banjalučanima i to me brine, jer bi igrači mogli podleći pritisku", kazao je Milanović i dodao:

"Ipak, svi fudbaleri su svjesni kvaliteta protivnika. Borac je jača, organizovanija i kompletnija ekipa. Uz to, dolaze s novim trenerom, kvalitetnim stručnjakom, koji će unijeti još živosti u njihovu igru, ali mi ćemo se truditi da im se dostojno suprotstavimo. Uostalom, ne pobjeđuju uvijek bolji. Lopta je okrugla i imamo pravo da se nadamo. U 1. kolu, s gostovanja u Banovićima, vratili smo se neporaženi, tako da bismo bodom protiv Borca bili prezadovoljni".

Bez Sreće i Kunića

Vlado Jagodić pred gostovanje Drini nije imao velikih problema s igračkim kadrom pa tako ne može da računa samo na Milana Sreću i Petra Kunića.

"Kunić je otišao na operaciju koljena, dok je Srećo imao problema sa žuljevima i na njih ne možemo da računamo u današnjem meču. Svi ostali igrači su mi na raspolaganju uključujući i Mikića koji je bio povrijeđen, ali je odradio sve treninge", rekao je Jagodić.

Trivunović: Psihološki smo pali

Vule Trivunović, kapiten Borca, ističe da je ekipa doživjela psihološki pad i da se nada da će promjena trenera pomoći da se ekipa vrati u pobjednički niz.

"Moramo da se vratimo na pobjednički kolosijek. Problem je, prije svega, psihološki jer je sigurno da nismo zaboravili da igramo fudbal. Promjena trenera uvijek izazove psihološki šok pa se nadam da će tako biti i ovaj put. Poštujemo protivnika, ali mislim da smo kvalitetniji tim i eventualnim trijumfom možemo da se vratimo u borbu za trofeje i izlazak na evropsku scenu", rekao je Trivunović.

Istorija se ponavlja

Vlado Jagodić već je jednom debitovao na klupi Borca, upravo nakon meča sa Širokim Brijegom, u kome su "crveno-plavi" poraženi s 1:4. Tada je na klupi ekipe sa Gradskog stadiona sjedio Milomir Odović. Jagodić je tada na debiju savladao Travnik s 3:1, a meč je igran u Banjaluci.

Eventualni sastavi

DRINA: Maksimović, Sredojević, I. Lazarević, Mihajlović, Protić, Kikanović, Krezović, N. Lazarević, Obradović, Ristić, Ninić.

BORAC: Avdukić, Stupar, Ćorić, Trivunović, Puzigaća, Raspudić, Mikić, Muminović, Vukelja, Stajić, Nikolić.

  • 18 posljednjih utakmica ekipa Drine nije doživjela poraz, računajući Prvu ligu Republike Srpske i meč prvog kola Premijer lige BiH. Posljednji poraz doživjeli su u 9. kolu Prve lige RS, kada su u gostima kod Romanije poraženi s 1:4.

Parovi

subota

ZVORNIK: Drina - Borac (17.30)

MOSTAR: Velež - Budućnost (17.30)

TUZLA: Sloboda - Travnik (17.30)

TREBINJE: Leotar - Olimpik (17.30)

nedjelja:

ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Sarajevo (17.30)

SARAJEVO: Željezničar - Zvijezda (20.30)

ZENICA: Čelik - Zrinjski (20.30)

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Rudar (21)

Najčitanije