MONAKO - Fudbalski šampion Srbije "Partizan" igraće u grupi "H" Lige šampiona protiv engleskog "Arsenala", ukrajinskog "Šahtjora" i portugalske "Brage", odlučeno je u četvrtak žrijebom u Monaku.
Kao "grupa smrti" izdvojila se grupa "G", u kojoj će snage odmjeriti italijanski "Milan", španski "Real Madrid", holandski predstavnik "Ajaks" i francuski "Okser".
U grupnoj fazi elitnog fudbalskog takmičenja snage će odmjeriti "Bajern" i "Roma", "Mančester junajted" i "Valensija", te "Inter" i "Verder".
Utakmice prvog kola ovogodišnje Lige šampiona igraju se 14. i 15. septembra.
Fudbaleri "Partizana" plasirali su se u elitno takmičenje drugi put, poslije pauze od sedam godina, boljim izvođenjem jedanaesteraca u utakmici protiv belgijskog "Anderlehta" u Briselu prije dva dana. U regularnom dijelu meča i poslije produžetaka rezultat je glasio 2:2.