Džerard prvo promašio penal, pa donio Liverpulu trijumf

LIVERPUL - Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu ekipu Kvins Park Rendžersa sa 2:1 (1:0) u utakmici 31. kola Premijer lige.

Liverpul je bio nadomak remija, čak je i kapiten Stiven Džerardu u 79. minutu promašio penal, ali je isti igrač u finišu meč postigao gol glavom za pobjedu svog tima.

Domaćin je poveo preko Filipa Kutinja u 20. minutu, a izjednačio je Fer u 73. minutu poslije asistencije Bartona. U posljednjih par minuta u igru je ušao srpski reprezentativac Lazar Marković.

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa na ovom meču nosili su crni flor, zbog smrti supruge Rija Ferdinanda, koja je preminula danas poslije kraće bolesti.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Aston Vila protiv Evertona (3:2) uz dva gola Bentekea. Sanderlend je bio bolji od Sautemptona (2:1), dok je Svonsi sa 2:0 slavio protiv Stouka.

Rezultati i strijelci 35. kola Premijer lige

• Lester - Njukasl 3:0 (Uljoa 1, 48. penal, Morgan 17)
  • Aston Vila - Everton 3:2 (Benteke 11, 45, Kleverli 65 - Lukaku 60. penal, Jagielka 90)
  • Liverpul - Kvins Park Rendžers 2:1 (Kutinjo 20, Džerard 79 - Fer 73)
  • Sanderlend - Sautempton 2:1 (Gomez 21. penal, 55. penal - Mane 23)
  • Svonsi - Stouk 2:0 (Montero 77, Ki 90)
  • Vest Hem - Barnli 1:0 (Nobl 24. penal)
  • Mančester junajted - Vest Bromvič Albion (18.30)