Srđan Grahovac najtraženiji je fudbaler Borca u ovom prelaznom roku, a tome u prilog ide interesovanje rivala Sarajeva, ali i nekoliko klubova iz Belgije. Iako se pojavila informacija da će vezista "crveno-plavih" i mlade reprezentacije BiH ubrzo potpisati za "bordo" tim, Branislav Krunić, sportski direktor Banjalučana, to je demantovao.
"Ponudu iz Sarajeva još nismo razmatrali, ali ako bude zadovoljila želje kluba, do transfera može da dođe. Postoji interesovanje iz Belgije, ali još nema konkretne ponude. Jedina konkretna ponuda je stigla iz Sarajeva", rekao je Krunić, koji je naglasio:
"Ako se radi o klubu koji nam je rival, cijena našeg fudbalera je veća."
Hoće li se Grahovac sutra naći u avionu sa ekipom Sarajeva i otputovati na pripreme u Antaliju, iz "bordo" tima nisu mogli da potvrde. Interes za jednog od najboljih fudbalera u Premijer ligi ne skrivaju. Abdulah Ibraković, sportski direktor Sarajeva, potvrdio je da su pregovori u toku.
"Priče da je Grahovac potpisao ugovor, da je sve dogovoreno i da je to već završena stvar trenutno spadaju u sferu nagađanja. U kontaktu smo sa čelnicima Borca, pregovaramo i pretpostavljam da bismo u petak mogli znati kakav je krajnji ishod ove priče", istakao je Ibraković.
Iz Sarajeva su Borcu navodno ponudili 50.000 KM obeštećenja i 25 posto od narednog transfera Grahovca.