Fudbal

Kup BiH u fudbalu, osmina finala: Sigurna pobjeda Borca

Kup BiH u fudbalu, osmina finala: Sigurna pobjeda Borca
Kup BiH u fudbalu, osmina finala: Sigurna pobjeda Borca
Goran Karać

Fudbalerima Borca bilo je čudno u srijedu naveče kada su istrčali da odigraju prvi meč osmine finala Kupa BiH protiv Zvijezde, ali ih prazne tribine nisu omele da ostvare sigurnu pobjedu (2:0).

Kazna Disciplinske komisije F/NS BiH tri meča bez publike zbog nereda na meču sa Željezničarom, značila je da domaći tim neće imati podršu svojih navijača i možda uliti sigurnost gostima iz Gradačca, ali izabranici Zvezdana Cvetkovića nisu se dali omesti. Bili su bolji tokom svih 90 minuta, a pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu.

Prvo je mrežu Zvijezde načeo Saša Kajkut prelijepim golom iz slobodnog udarca. Na 2:0 u 26. minutu povisio je Branislav Krunić, čiji prezican udarac sa ivice šesnaesterca nije mogao da odbrani golman Zvijezde.

Cvetković kaže da igrači nisu podlegli turobnoj atmosferi na praznom Gradskom stadionu.

"Bilo je teško igrati kada nema niko da vas bodri, jer fudbal se i igra zbog navijača. Igrači su dobro obavili zadatke i na tome im čestitam. Imamo dobar rezltat i prednost za revanš u Gradačcu i mislim da imamo dobre šanse da prođemo u četvrtfinale", kazao je Cvetković i dodao:

"Mislim da smo i ovog puta malo podbacili u realizaciji jer smo u prvih 45 minuta imali dosta prilika, ali nismo bili toliko efikasni".

Ljekarski pregledi pokazaće koliko su povrijeđeni

Borac u nedjelju putuje u Gradačac, a ovaj meč će biti odigran u okviru 9. kola Premijer lige BiH.

"U Gradačcu nijedna ekipa nije izvukla bod ili bodove bez mnogo znoja i muke. Siguran sam da će to biti totalno drugačija utakmica u odnosu na ovu. Nastojaćemo da odigramo kvalitetno i iz takve igre izvučemo pozitivan rezultat. Ova pobjeda u Kupu mnogo nam znači, prije svega na povratku na pobjednički kolosijek", rekao je Cvetković i osvrnuo se na povrede Seada Bućana i Borisa Savića u meču u srijedu naveče:

"Sve će biti poznato nakon ljekarskih pregleda. Nadamo se da ćemo moći da računamo na njih u Gradačcu".

Rezultati prvih utakmica osmine finala Kupa BiH, MRAMOR: Mramor - Krajišnik 1:1, ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Široki Brijeg 1:2, SARAJEVO: Sarajevo - Rudar Prijedor 3:0, KAKANJ: Rudar - Branitelj 0:1, GABELA: GOŠK - Čelik 1:3, MOSTAR: Zrinjski - Velež 0:3 (službeni rezultat), BANJALUKA: Borac - Zvijezda Gradačac 2:0, SARAJEVO: Željezničar - Olimpic 3:0.

Najčitanije