Mesi nemoćan, nula Brazila, Sančes heroj Čilea

Fudbaleri Argentine odigrali su neriješeno, 0:0, pred domaćom publikom sa Peruom u 17. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Lionel Mesi i drugovi bili su nemoćni pred golom Pedra Galese i zabillježili su četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobjede.

"Gaučosi" se nalaze van prvih pet mjesta koje vode na Mundijal i u posljednjem kolu će im biti potrebna pobjeda kako bi igrali u Rusiji 2018. godine.

Argentina je dominirala utakmicom pošto je svaki statistički podatak bio na njihovoj strani. Posjed lopte 59 na prema 41, šutevi u okvir gola sedam na prema jedan...

Međutim, tokom devedeset minuta igre lopta nije htela u gol. Možda najbolju priliku Argentina je imala u 47. minutu kada je Mesi promašio iz veoma dobre pozicije – njegov šut je okrzao stativu.

Do kraja su pokušavali i Benedeto, Gomes i Rigoni, ali pogotka nije bilo. Peru tako odnosi kući veoma važan bod.

U noći iza nas važne trijumfe ostvarili su Čile i Paragvaj, dok su Urugvaj i Brazil u svojim mečevima odigrali bez golova.

Čile je pred domaćom publikom pobijedio Ekvador sa 2:1, a golove za domaći sastav postigli su Vargas u 22. minutu i Sančes u 85. koji je tako ponovo bio heroj svog tima.

Ekvador se u 82. minutu ponadao da bi mogao do boda pošto je Ibara izjednačio, međutim sve nada raspršio im je krilni napadač Arsenala.

Nevjerovatan preokret vidio se u Kolumbiji gdje je Paragvaj u posljednjih nekoliko minuta utakmice uspio da dođe do trijumfa. Domaći sastav vodio je od 79. minuta golom Falkaa, ali je onda uslijedila prava drama.

Oskar Kardozo je prvo izjednačio u 89. minutu, da bi u 90+2 minutu Sanabrija donio veliki preokret i još veću pobjedu Paragvaju.

"Selesao" je već ranije obezbijedio plasman na Svjetsko prvenstvo, a u pretposljednjem kolu igrali su 0:0 na gostovanju Boliviji.

Posljednje kolo južnoameričkih kvalifikacija igra se za pet dana kada će se sastati: Brazil – Čile, Ekvador – Argentina, Paragvaj – Venecuela, Peru – Kolumbija, Urugvaj – Bolivija.