Navijači 'zahvalili' Bilbiji: Volim Zrinjski Mostar, mrzim Banjaluku

Mostarski Zrinjski savladao je Slobodu rezultatom 3:0 i odbranio naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Ovo je Zrinjskom ukupno peta titula, a u tome je značajno pomogao Nemanja Bilbija koji je dva puta tresao mrežu protivnika. Treći pogodak postigao je Mešanović.

Bilbija je najprije načeo Slobodu u 11. minutu. Bivši igrač banjalučkog Borca uduplao je prednost u 42. minutu.

Navijači "Plemića", naravno, bili su prezadovoljni zbog titule. Veselilo se i pjevalo do kasno u noć, a interesantno je da su tokom proslave "izokrenuli" pjesmu Jasne Zlokić "Skitnica", i zapjevali "Volim Zrinjski Mostar, mrzim Banjaluku".

Nemanja Bilbija

Vjerovatno nisu obraćali pažnju na to da je upravo Nemanja Bilbija, koji je sa svoja dva gola protiv Slobode najzaslužniji za pobjedu, rođen u Banjaluci, te da bi tako mogli da uvrijede jednog od najboljih igrača Zrinjskog.

Ovaj trenutak je zabilježio jedan čitalac našeg portala koji nam je poslao snimak.