Partizan sjajnom igrom savladao Napredak

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana nastavili su sjajnu seriju, pošto su danas u utakmici 33. kola Superlige savladali Napredak sa 3:1 (0:0).

Pred skoro 10.000 gledalaca u Humskoj, "crno-beli" su slavili golovima crnogorskih reprezentativaca Marka Jankovića u 47. i Nebojše Kosovica u 57. minutu, i pogotkom Brazilca Leonarda u 74. minutu iz slobodnog udarca.

Počasni pogodak za goste postigao je nekadašnji napadač Crvene zvezde Filip Kasalica u sudijskoj nadoknadi vremena.

Rezultati:

Plej-of: Partizan - Napredak 3:1 (Janković 47, Kosović 57, Leonardo 74 - Kasalica 90+1). Od 18 sati igraju Crvena zvezda - Vojvodina.

Subota: Mladost - Voždovac 2:0 (Bojović 4, Milosavljević 18), Radnički Niš - Javor 2:0 (Bulatović 20, Noma 67).

Tabela: Partizan 46, Crvena zvezda 43, Vojvodina 33, Mladost 33, Radnički Niš 28, Napredak 26, Voždovac 23, Javor 22.

Plej-aut: Bačka - Borac 0:1 (Punoševac 73), Spartak - Novi Pazar 2:1 (Savković 11, Mudrinski 38 - Plavšić 79), Rad - Radnik 0:2 (Milovanović 16, Stanković 77).

Nedjelja: Čukarički - Metalac (19).

Tabela: Spartak 25, Čukarički 23, Radnik 22, Rad 18, Metalac 17, Bačka 17, Borac 15, Novi Pazar 13.