Roma slavila u Đenovi

ĐENOVA - Fudbaleri Rome napravili su veliki korak u trci za titulu pošto su danas u 15. kolu Serije A pobijedili na gostovanju ekipu Đenove sa 1:0.

Roma je iskoristila novi kiks Juventusa, koji je odigrao neriješeno sa Sampdorijom (1:1), i vodećem aktuelnom šampionu prišla na bod zaostatka.

Jedini gol na meču postigao je Naingolan u 40. minutu. Roma je mogla i ubjedljivije da slavi, ali je srpski internacionalac Adem Ljajić promašio penal desetak minuta ranije.

U ostalim utakmicama iznenađenje je priredila Verona koja je golovima Tonija i Hristodulopulosa na gostovanju savladala Udineze rezultatom 2:1 i prekinula niz od tri vezana poraza.

Srpski golman u timu domaćina Željko Brkić meč je presjedio na klupi.