Utakmica visokog rizika završena slavljem Zrinjskog

Fudbaleri Zrinjskog slavili su protiv Veleža u velikom mostarskom derbiju odigranom u okviru 26. kola Wwin lige BiH (1:0).

Ovaj meč je odigran na stadionu Pod Bijelim brijegom bez prisustva gostujućih navijača zbog sigurnosne situacije zbog evenutalnih nereda.

Meč je bio visokog rizika, a riješio ga je Mario Ćuže pogotkom u 9. minuti.

Velež je najbolju šansu u prvom dijelu urakmice imao u 42. minuti kada je Đorđi Gulijašvili pogodio stativu iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Zrinjskom je pripalo i otvaranje drugog dijela. Prvo je u 47. Matija Malekinušić upropastio sjajnu akciju, a samo minut kasnije Ante Hrkač izbacuje loptu ispred svog gola nakon što je Tomislav Kiš šutirao.

Velež je u 69. minuti ponovo pogodio okvir gola. Samo minut kasnije je Zrinjski imao dva zicera, ali golman Hadžikić je odbranio pokušaje Malekinušića i Kiša.

Zrinjski nastavlja da juri Borac, trenutno je drugi sa 55 bodova, ima sedam manje od ekipe iz Banja Luke.

Velež je i pored poraza ostao na 3. poziciji sa 43 osvojena boda.