"Željo" preko Tuzlaka pobjegao iz zone ispadanja

Fudbaleri Željezničara ostvarili su večeras jednu od najznačajnijih pobjeda u aktuelnoj sezoni WWin lige Bosne i Hercegovine.

„Plavi“ su u utakmici 30. kola na stadionu „Grbavica“ savladali jednog od direktnih konkurenata ekipu Tuzla Sitija rezultatom 2:0. Fudbaleri Željezničara tako su sa ukupno 33 boda izbili na osmo mjesto na tabeli i pobjegli iz zone ispadanja.

Izabranici treneta Dine Đurbuzovića u vodstvo su došli u 36. minuti kada je za 1:0 pogodio Sulejman Krpić.

Isti igrač sve dileme oko pobjednika otklonio je drugim golom u 67. minuti kada ga je odlično proigrao Semir Štilić.

S druge strane, Tuzlaci se nalaze u gotovo bezizlaznoj situaciji s obzirom na to da zauzimaju pretposljednje mjesto na tabeli sa četiri boda zaostatka za Igmanom, ali i izuzetno težak raspored u posljednja tri kola.