Iskusni 38-godišnji centar, koji je prošlu sezonu neuspješno završio u Klivlend Kavalirsima, s kojima je imao potpisan jednogodišnji ugovor, slobodan je na tržištu i raspoloživ za ponude, s obzirom na to da namjerava da nastavi karijeru. Međutim, ovog ljeta za njega su bili zainteresovani samo Atlanta Houksi.
Na njegovu žalost, klub iz Džordžije odlučio je da pojača svoje redove drugim centrom, dosadašnjim igračem LA Lejkersa Džošom Pauelom.
"Sada kad su doveli njega, gotovo je nemoguće očekivati da će nastaviti pregovore sa Šekilom O'Nilom", izvijestio je reporter ESPN televizije.
Pretpostavlja se da O'Nilovog poslodavca nema na vidiku iz dva razloga: Prvi je visoka cijena koju postavlja 215 centimetara visoki centar, a drugi uslov za određenom minutažom na kojoj, takođe, insistira.
Analitičari se slažu da će O'Nil morati da postane popustljiviji, jer će, u suprotnom, novu sezonu dočekati bez ugovora, barem kada je NBA liga u pitanju.
Popularni Šak u karijeri je osvojio četiri šampionska prstena, tri sa Lejkersima, i jedan sa Majamijem. Igrao je još za Orlando, Feniks i Klivlend.