Dalas bez Dončića zaustavio Kliperse, Bobi i Teo igrali po minut

Košarkaši Dalasa pobijedili su Los Anđeles Kliperse u Teksasu 114:110 i prekinuli seriju trijumfa gostujućeg tima iako su bili lišeni usluga povrijeđenog Luke Dončića.

Denver Nagetsi su porazom ekipe iz Los Anđelesa izbili na prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji NBA lige sa identičnim učinkom kao Klipersi 15-7.

U uzbudljivoj utakmici u kojoj nijedan od timova nije imao više od 9 poena prednosti, odlučujuća je bila serija Mavsa u posljednih 35 sekundi.

Bek gostiju Lu Vilijams je trojkom 48 sekundi pre kraja prvi put još od uvodnih minuta treće čevrtine donio prednost ekipi iz Kalifornije (110:109), ali su Dorijan Fini-Smit i sa penala Diandre Džordan (1/2) i Denis Smit donijeli četvrti trijumf Dalasu u poslednjih pet utakmica.

Mavsi su u potpunosti nadskakali protivničku ekipu (64-44), a sa 30 poena (11/28 iz igre) najefikasniji je bio Harison Barns koji je imao i 9 skokova. Rezervista Džej Džej Barea je postigao 24 poena, dokorašnji centar Klipersa Džordan je dodao 16, uz 23 skoka i 3 asistencije, a Vesli Metjuz je upisao 14, uz 6 skokova i 4 asistencije. Smit je zabilježio 9 poena, ali prije nego što je pogodio odlučujuće penale blokirao je šut Tobijasa Herisa.

Slovenački ruki Luka Dončić je zbog povrede deskog kuka propustio prvi meč u sezoni.

Klipersi su u Dalasu pretrpjeli tek drugi poraz u minulih 11 utakmica. Montrezl Harel je sa 23 poena i 10 skokova bio najbolji u timu Doka Riversa, po 21 poen postigli su Danilo Galinari i Lu Vilijams, a Tobijas Heris 15.

Srpski reprezentativci Boban Marjanović i Miloš Teodosić na terenu su proveli 1:06, odnosno 1:05 minuta i obojica su imala po jednu ukradenu loptu.

San Antonio je poslije dva uzastopna poraza savladao Portland 131:118 uz 36 poena (13/27 za dva, 10/10 slobodna bacanja), 29 poena Lamarkusa Oldridža, dok je Davis Bertans kao starter upisao 10 poena (2/3 za tri).

Na drugoj strani Demijan Lilard je postigao 37 poena (3/11 za tri), uz 10 asistencija, Si Džej Mekalum ga je pratio sa 24, a Al-Faruk Aminu je zabilježio 20. Jusuf Nurkić je utakmicu završio sa 16 poena (7/11 iz igre, 2/2 slobodna bacanja), 8 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte za 31 minut.