Ikonić srušio Kakanj, Knežević Slobodu

Košarkaši Royal Bosne Jelly ostvarili su devetu pobjedu u Ligi 10 za košarkaše. „Studenti“ su u derbiju 11. kola u Skenderiji savladali ekipu Kaknja sa 89:79 i tako zadržali prvo mjesto na tabeli.

Osjetniju prednost Bosna je stvarila u trećoj četvrtini (55:48), ali su Kakanjci uspjeli da u posljednjih 10 minuta uđu sa zaostatakom od dva poena (60:62). U posljednjoj dionici domaćin je ubacio u brzinu više i na kraju došao do velike pobjede. Sjajnu utakmicu je odigrao veteran, Goran Ikonić koji je ubacio 24 poena, a pratili su ga Strahinja Dragačiveć (17), Edin Rešidović (15) i Saša Vasiljević (13). Vojin Svilar je bio prvo ime u redovima gostiju sa 17 ubačaja.

Drugoplasirani Zrinjski je nadigrao Slobodu (80:69) i tako nastavio potjeru za Bosnom. Ponovo je blistao Draško Knežević sa 27 poena, šest skokova i osam asistencija. Vrijednu pobjedu ostvarila je Mladost koja je nadigrala Leotar sa 75:70.

Rezultati: Royal Bosna Jelly - Kakanj 89:79, Mladost - Leotar 75:70, Zrinjski - Sloboda 80:69, Spars - Građanski i Široki - Bošnjak igrali su sinoć. Poredak: Royal Bosna Jelly 20, Zrinjski 19, Kakanj 17, Sloboda 16, Mladost 16…