Kalates odveo Fener na fajnal-for

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se na Fajnal-for Evrolige, budući da su u majstorici četvrtfinala savladali Monako rezultatom 80:79 i to poslije produžetka.

Turski tim "srušio" je dosadašnju tradiciju jer je u prethodnim majstoricama domaćin slavio 19 puta, a junak je bio iskusni Nik Kalates, prenosi Arena sport.

On je prvo pogodio trojku za izjednačenje (77:77) minut prije kraja, zatim i za pobjedu 19 sekundi prije isteka vremena, a potom u odbrani izborio "mrtvu loptu" i riješio meč, a prije toga u regularnih 40 minuta Monako je imao šut za pobjedu, ali je Eli Okobo promašio.

Kalates i Skoti Vilbekin predvodili su Fenerbahče sa 14 poena, Tarik Biberović ubacio je 13, a Marko Gudurić 10.

Kod Monaka Majk Džejms postigao je 20, Donatas Motejunas 16, a Okobo 15.

Fenerbahče će u polufinalu Fajnal-fora, koji je na programu od 24. do 26. maja u Berlinu, igrati protiv Panatinaikosa, a u drugom polufinalu sastaće se Real Madrid i pobjednik majstorice između Barselone i Olimpijakosa.