Mladost posljednji učesnik Lige 6

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada posljednji su učesnici Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine.

Mladost se pridružila ekipama Širokog, Bosne, Slobode i Borca, te učesnik ABA lige Igokee.

U posljednjem 22. kolu Mladost je savladala Posušjem rezultatom 59:56.

Gosti su nakon prvih 20 minuta imali minimalnu prednost (32:31), međutim Mladost je na krilima odbrambeno odlične treće četvrtine imala dvocifrenu prednost na ulasku u finalna tri minuta utakmce (57:46).

Posušje je tada započelo sa serijom koja ih je poslije trojke Josipa Ramljaka na početku posljednjeg minuta primakla na samo minus dva (57:55). Nakon neiskorištenog posjeda domaćina, Rejšon Mart je fauliran na drugoj strani. Amerikanac je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja, a Stefan Milovanović je zatim ubacio oba penala za 59:56. Ivan Miličević je imao šut za produžetak, ali nije pogodio i konačan rezultat je ostao 59:56.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Orhan Špago sa 17 poena, dok se na drugoj strani istakao Mart sa 15.

Prvu poziciju nakon prvog dijela prvenstva izborila je ekipa Širokog, te tako izborila i direktan plasman u ABA 2 ligu.