NBA: Bjelica i Jokić debitovali, Marjanović ni na klupi

LOS ANÐELES - Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica debitovao je u američkoj profesionalnoj košarkaškoj ligi (NBA) i zabilježio zapaženu partiju u trijumfu Minesote protiv Los Anđeles Lejkersa od 112:111.

Bjelica je za nešto više od 22 minuta na terenu postigao osam poena, pet skokova i dvije asistencije.

Reprezentativac Srbije šutirao je 6-3 iz igre, među kojima i dve trojke iz četiri pokušaja.

Meč u Stejples Centru bio je prvi za Timbervusle otkako je od Hodžkinove bolesti preminuo trener Flip Saunders.

Minesota je do trijumfa došli poslije preokreta i bolje igre u posljednjoj četvrtini.

Domaćin je imao šut za pobjedu, ali je neprecizan bio Lu Vilijams, koji je postigao 21 poen i uz Kobija Brajanta (24) bio najefikasniji kod Lejkersa.

U pobjedničkom timu istakli su se Riki Rubio sa 28 i Kevin Martin sa 23 poena.

Od ostalih srpskih košarkaša u noći između srijede i četvrtka nastupio je samo Nikola Jokić u dresu Denvera, dok Bobana Marjanovića nije bilo u protokolu San Antonija.

Denver je na gostovanju savladao Hjuston sa 105:85, a Jokić je na parketu proveo nešto manje od četiri minuta i za to vreme postigao dva poena.

U pobjedničkom timu čak sestorica igrača imala su dvocifren učinak, a istakao se Danilo Galinari sa 23 poena.

Bivši košarkaš Partizana Žofri Lovernj utakmicu je završio sa 11 poena i sedam skokova.

Predvođen Džimijem Batlerom (24 poena), Čikago je zadržao maksimalan učinak, pošto je poslije Klivlenda pobjedio na gostovanju Bruklin rezultatom 115:100.

U ostalim mečevima, Klivlend je deklasirao Memfis (106:76), uprkos lošim procentima šuta iz igre prve zvezde tima Lebrona Džejmsa (4-13).

Džejms je na kraju došao do dvocifrenog učinka (12), ali mnogo zaslužniji za trijumf prošlogodišnjeg šampiona Istočne konferencije bili su Kevin Lav sa 17 poena i 13 skokova i Ričard Džeferson, koji je sa klupe ubacio 14 poena.