Real Madrid odnio bodove iz Beograda

U 31. kolu Evrolige košarkaši Partizana večeras su u Štark areni izgubili od lidera Evrologe i aktuelnog šampiona rezultatom 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 22:20)

Sa skorom od 25 pobjeda i samo šest poraza Real Madrid je osigurao prvo mjesto poslije ovog dijela sezone. Na drugoj strani „crno bijeli“ su ubilježili 17 poraz uz 14 pobjeda i nalaze se na diobi 11. mjesta, odnosno ispod crte za plej-in.

Partizan je protiv Reala minut prije kraja treće četvrtine imao vodstvo 54:52. Međutim, onda je oslijedila serija gostiju 16:0. Bio je to ključni trenutak meča jer Real do kraja nije ispuštao dvocifrenu prednost.

Real je do pobjede predvodio Mario Hezonja sa 25 poena, dok je kod domaćih bolji od ostalih bio Frenk Kaminski sa 19 poena.

U narednom kolu Partizan dočekuje Olimpijakos, a Real će ugostiti Crvenu zvezdu.