Šesti uzastopni poraz košarkaša Zvezde u Evroligi, pobjeda Panatinaikosa u Areni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa rezultatom 89:76 u meču 30. kola Evrolige.

Zvezda sad ima skor 10-20 i matematički je ispala iz trke za plej-in, a Panatinaikos je na 19-11.

Domaćin je i bez povrijeđenih Nikole Topića, Jaga dos Santosa, Treja Tompkinsa i Branka Lazića dobro otvorio meč, ali je poslije 10 minuta igre Panatinaikos imao plus devet (29:20) zahvaljujući dvije vezane trojke u posljednjih 30 sekundi prve dionice.

U drugoj četvrtini gosti su imali i plus 14, ali se na odmor otišlo sa plus 10 za goste (51:41).

Gosti su u trećoj dionici povećali prednost i u posljednji 10 minuta ušli sa plus 14 (70:56).

Da će Zvezda upisati šesti evroligaški poraz u nizu bilo je jasno kad je Panatinaikos tri minuta prije kraja imao plus 12 (82:70).

Finiš meča obilježile su i sudije sa nekoliko spornih odluka, što je izazvalo revolt navijača u Areni.

Kod domaćina su se istakli Dejan Davidovac i Nemanja Nedović sa po 19 poena, Džoel Bolomboj je dao 11.

Goste je ka pobjedi predvodio Matijas Lesor sa 19 poena, Konstantinos Mitoglu je dao 17, koliko i Kostas Slukas, Kendrik Nan 15,  a Džerajan Grant 13.