Ukrajinci prvi pobijedili na SP

Košarkaška reprezentacija Ukrajine prva je došla do pobjede na Svjetskom prvenstvu u Španiji, pošto je u Bilbau pobijedila Dominikansku republiku sa 72:62.

Dva tima su vodila veliku borbu u prvom poluvremenu, koje je završeno sa 27:27, da bi u trećoj četvrtini Ukrajinci su prelomili utakmicu i na kraju došli do rutinske pobjede.

Najbolji u trijumfu Ukrajine bio je Džeter sa 16 poena, tri manje upisao je Kravcov, koji je dodao i sedam skokova. Dvocifreni učinak imao je još Gladir sa 12 poena, a doskorašnji košarkaš Crvene zvezde Oleksandr Lipovij je za 24 minuta na terenu upisao četiri poena, uz tri skoka i jednu asistenciju.

U redovima Dominikanske republike, Garsija je postigao 18 poena i imao četiri asistencije, Sosa je dodao 11, a Feldejn deset, uz četiri skoka.

U okviru grupe C, od 16 časova igraju Novi Zeland i Turska, a od 21.30 Sjedinjene Države i Finska.

Drugo kolo igra se u nedelju, Dominikanska republika se sastaje sa Novim Zelandom od 12.30, a Ukrajina sa Finskom od 16 časova.