Zvezda u finalu plej-ofa

Beta - 01.06.2012 21:11

KRAGUJEVAC - Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se večeras u finale plej-ofa Superlige Srbije, nakon što su u Kragujevcu savladali Radnički sa 76:71 (15:17, 14:20, 27:15, 20:19).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Omar Tomas sa 19 poena i 14 skokova. Petar Popović doprinio je sa 14 poena i sedam skokova, dok je Branko Lazić takođe postigao 14 poena. Kragujevčane su predvodili Boris Bakić sa 15 i Stiven Marković sa 13 poena.

Zvezda je tako slavila sa ukupno 2:1 u seriji i sada će igrati protiv desetostrukog uzastopnog šampiona Partizana. Finalna serija počinje u utorak, 5. juna.

Rivali su večeras odigrali uzbudljivu utakmicu u kojoj je finalista riješen bukvalno u posljednjem minutu meča. Radnički je poslije mnogo borbe stekao osjetniju prednost na poluvremenu, 37:29.

Zvezda je, međutim, silovito počela drugo poluvrijeme i napravila seriju od 16:0, povela sa 45:37, potpuno preokrenuvši rezultat.

Radnički se nije predavao i u posljednjem minutu treće četvrtine prišao je na poen zaostatka 50:49, ali je Zvezda ipak u posljednju dionicu ušla sa četiri poena prednosti, 56:52.

Poslije dvije trojke Markovića Radnički je izjednačio na 60:60, ali je Zvezda uspijevala da zadrži minimalnu prednost. Beograđani su u posljednji minut ušli sa poenom prednosti, 70:69, a onda je bila precizna i sa penala tako da je stekla osjetniju prednost.

Ostali naslovi

• Zvezda želi brejk u Litvaniji

23.10.2014 14:21 - N.N.

Pregaziti Neptunas, napraviti čudo i izbaciti nekoga iz kvarteta moćnih i bogatih - glasio je plan navijača Crvene zvezde za plasman u Top 16 fazu, istog trenutka nakon što su izvučeni sastavi grupa.

• Šarić i Fernandes ispred Teodosića

23.10.2014 10:39 - Agencije

NJUJORK - Hrvatski reprezentativac Dario Šarić i Španac Rudi Fernandes proglašeni su najboljim igračima van NBA u tradicionalnoj anketi u kojoj na početku svake sezone učestvuju treneri svih timova najjače košarkaške lige svijeta.

• Blažič:Jedina želja - pobjeda

22.10.2014 21:18 - Maja Predragović

Košarkaši Crvene zvezde nakon trijumfa nad Galatasarejem (76:68) jure drugu pobjedu u Evroligi. Rival u drugom kolu D grupe elitnog takmičenja danas (18 časova) će im biti Neptunas u Klaipedi.

• Sarajevska Bosna prelazi u niži rang?

22.10.2014 12:59 - N.N.

SARAJEVO - Skupština Košarkaškog kluba Bosna juče je donijela odluku o privremenom zamrzavanju kluba i ujedinjenju s KK Royal iz Sarajeva.

• Predić: Djeca u dužničkom ropstvu

21.10.2014 22:29 - Maja Predragović

Košarkaški savez Republike Srpske uskoro će promijeniti pravilo po kojem mladi košarkaši, koji nemaju ugovor sa klubom, mogu da napuste klub bez obeštećenja.

• Dženkins: Duže sam Srbin nego Amerikanac

21.10.2014 21:46 - Agencije

Zahvaljujući košarci i Crvenoj zvezdi Amerikanac Čarls Dženkins je zavolio Srbiju, pomalo govori i srpski jezik, a oduševljen je navijačima beogradskog kluba.

• Mitrović predvodio Zvezdu

20.10.2014 21:17 - M. Predragović

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Vizuru 93:77 (26:29, 25:15, 17:17, 25:16) u četvrtom kolu ABA lige, dok je Union Olimpija u Ljubljani deklasirala Partizan sa 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13).

• Cedevita bolja od Metalca

19.10.2014 21:31 - N.N.

Košarkaši Metalca izgubili su u Zagrebu od Cedevite sa 79:6 u okviru četvrtog kola ABA lige

• Krka prva žrtva »Igosa«

19.10.2014 20:36 - Dušan Praštalo

Nakon tri vezana poraza, košarkaši Igokee stigli su do prvog slavlja. Aleksandrovčani su u 4. kolu ABA lige savladali Krku rezultatom 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12) i zaustavili pobjednički pohod ekipe iz Novog Mesta.

• Košarkaši Partizana poraženi u Ljubljani

19.10.2014 19:50 - Agencije

LJUBLJANA - Košarkaši Partizana izgubili su danas u Ljubljani od ekipe domaće Olimpije sa 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13), u utakmici 4. kola regionalne Jadranske lige.

• Svi Srbi na parketu

19.10.2014 16:24 - N.N.

U nedjelju su na programu četiri meča četvrtog kola ABA lige, a na parketu će se naći sva četiri srpska kluba koja učestvuju u regionalnom takmičenju.

• Igokea zaustavila Krku

18.10.2014 21:00 - N.N.

LAKTAŠI - Košarkaši Igokee savladali su večeras u Laktašima slovenačku Krku, u utakmici 4. kola ABA lige, rezultatom 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12).

• KKI Vrbas pobjednik Kupa Srpske

18.10.2014 17:57 - Srna

BANJALUKA - Košarkaški klub invalida /KKI/ "Vrbas" iz Banjaluke pobjednik je finala Kupa Republike Srpske u košarci u kolicima, a za najboljeg igrača proglašen je Igor Ignjatović, kapiten i trener pobjedničke ekipe.

• Prvi poraz Klivlenda, prva pobjeda Majamija

18.10.2014 15:20 - Agencije

KLIVLEND - Poslije četiri pobjede Klivlend je doživio prvi poraz u pripremnom periodu od kako se u klub vratio Lebron Džejms.