Zvezda u finalu plej-ofa

Beta - 01.06.2012 21:11

KRAGUJEVAC - Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se večeras u finale plej-ofa Superlige Srbije, nakon što su u Kragujevcu savladali Radnički sa 76:71 (15:17, 14:20, 27:15, 20:19).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Omar Tomas sa 19 poena i 14 skokova. Petar Popović doprinio je sa 14 poena i sedam skokova, dok je Branko Lazić takođe postigao 14 poena. Kragujevčane su predvodili Boris Bakić sa 15 i Stiven Marković sa 13 poena.

Zvezda je tako slavila sa ukupno 2:1 u seriji i sada će igrati protiv desetostrukog uzastopnog šampiona Partizana. Finalna serija počinje u utorak, 5. juna.

Rivali su večeras odigrali uzbudljivu utakmicu u kojoj je finalista riješen bukvalno u posljednjem minutu meča. Radnički je poslije mnogo borbe stekao osjetniju prednost na poluvremenu, 37:29.

Zvezda je, međutim, silovito počela drugo poluvrijeme i napravila seriju od 16:0, povela sa 45:37, potpuno preokrenuvši rezultat.

Radnički se nije predavao i u posljednjem minutu treće četvrtine prišao je na poen zaostatka 50:49, ali je Zvezda ipak u posljednju dionicu ušla sa četiri poena prednosti, 56:52.

Poslije dvije trojke Markovića Radnički je izjednačio na 60:60, ali je Zvezda uspijevala da zadrži minimalnu prednost. Beograđani su u posljednji minut ušli sa poenom prednosti, 70:69, a onda je bila precizna i sa penala tako da je stekla osjetniju prednost.

Ostali naslovi

• EL: Poraz Olimpijakosa, sjajni Bjelica u pobjedi Fenera

27.11.2014 23:28 - N.N.

Košarkaši Real Madrida poraženi su od Uniksa rezultatom 85:75 u okviru sedmog kola grupe A Evrolige.

• Zvezda na korak do Top 16 faze

27.11.2014 20:58 - N.N.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Neptunasa rezultatom 79:62 u okviru sedmog kola Evrolige.

• Zamijenio Popoviča i ušao u istoriju

27.11.2014 19:53 - N.N.

Italijanski košarkaški trener Etore Mesina ušao je u istoriju NBA lige kao prvi Evropljanin koji je imao ulogu glavnog trenera.

• Zvezda dočekuje Neptunas

27.11.2014 11:35 - N.N.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom od 19 časova u Kombank areni dočekuju litvanski Neptunas u sedmom kolu Evrolige.

• Agonija Filadelfije se nastavlja

27.11.2014 10:25 - Agencije

NJUJORK - Ni poslije 15 utakmica u tekućem prvenstvu najjače košarkške lige svijeta (NBA) Filadelfija ne zna za pobjedu pošto je jutros, na svom terenu, izgubila od Bruklina sa 99:91.

• Duel Zvezde i Neptunasa

26.11.2014 22:42 - N.N.

Košarkaši beogradske Crvene zvezde u sedmom kolu Evrolige dočekuju Neptunas i pobjeda bi ih poribližila plasmanu u top 16 fazu.

• Rouz izdržao deset minuta na terenu

26.11.2014 22:10 - N.N.

Košarkaš Čikago Bulsa Derik Rouz izdržao je deset minuta na terenu na utakmici sa Denver Nagetsima prije nego što je izašao iz igre zbog problema sa tetivom. Rouz se u ponedjeljak vratio u tim pošto je propustio četiri utakmice, ali su se problemi nastavili i u noći između utorka i srijede u porazu od Nagetsa rezultatom 109:114. On je utakmicu morao završiti prije isteka prve četvrtine.

• Partizan poražen od Banvita

26.11.2014 20:44 - Agencije

BANDIRMA - Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Bandirmi od ekipe turskog predstavnika Banvita sa 90:85 poslije produžetka (24:25, 25:17, 20:23, 14:18 - 7:2), u utakmici 7. kola E grupe Evrokupa.

• Uhapšen osumnjičeni za ubistvo Marka Ivkovića

26.11.2014 19:30 - Srna

BEOGRAD - Osoba za koju se sumnja da je ubica navijača "Crvene zvezde" Marka Ivkovića uhapšena je u Istanbulu.

• FIBA suspendovala KS Japana

26.11.2014 18:52 - Fena

TOKIO - Međunarodna košarkarška federacija (FIBA) suspendovala je japanski savez (JBA) zbog neuređenosti ligaških takmičenja u toj zemlji.

• Lukajić novi trener Igokee

26.11.2014 15:28 - N.N.

Nekadašnji trener Partizana i vršačkog Hemofarma Željko Lukajić novi je strateg Igokee.

• Partizan juri drugu fazu

26.11.2014 14:39 - N.N.

Košarkaši Partizana od 18 časova gostuju Banvitu u okviru sedmog kola Evrokupa i to će za "crno-bele" biti jedna od ključnih utakmica za drugu fazu.

• Pet navijača u pritvoru

26.11.2014 14:10 - Srna

BEOGRAD - Pet navijača "Galatasaraja" zadržano je u pritvoru u sklopu istrage o ubistvu navijača "Crvene zvezde" Marka Ivkovića, objavio je turski list "Hurijet".

• Golden Stejt bolji od Majamija

26.11.2014 09:51 - Agencije

NJUJORK - Košarkaši Golden Stejta ostvarili su 11. pobjedu u tekućem šampionatu NBA lige pošto su jutros kao gosti savladali Majami sa 114:97.

• Džejms: Sam sam sebi najveći kritičar

25.11.2014 21:37 - Agencije

Košarkaši Klivlenda su na krilima Lebrona Džejmsa lako savladali Orlando 106:74. Sjajnom predstavom sa 29 poena, 11 asistencija uz četiri skoka i tri ukradene lopte, Džejms je predvodio Kavse do prve pobjede nakon četiri poraza.