Zvezda u finalu plej-ofa

Beta - 01.06.2012 21:11

KRAGUJEVAC - Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se večeras u finale plej-ofa Superlige Srbije, nakon što su u Kragujevcu savladali Radnički sa 76:71 (15:17, 14:20, 27:15, 20:19).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Omar Tomas sa 19 poena i 14 skokova. Petar Popović doprinio je sa 14 poena i sedam skokova, dok je Branko Lazić takođe postigao 14 poena. Kragujevčane su predvodili Boris Bakić sa 15 i Stiven Marković sa 13 poena.

Zvezda je tako slavila sa ukupno 2:1 u seriji i sada će igrati protiv desetostrukog uzastopnog šampiona Partizana. Finalna serija počinje u utorak, 5. juna.

Rivali su večeras odigrali uzbudljivu utakmicu u kojoj je finalista riješen bukvalno u posljednjem minutu meča. Radnički je poslije mnogo borbe stekao osjetniju prednost na poluvremenu, 37:29.

Zvezda je, međutim, silovito počela drugo poluvrijeme i napravila seriju od 16:0, povela sa 45:37, potpuno preokrenuvši rezultat.

Radnički se nije predavao i u posljednjem minutu treće četvrtine prišao je na poen zaostatka 50:49, ali je Zvezda ipak u posljednju dionicu ušla sa četiri poena prednosti, 56:52.

Poslije dvije trojke Markovića Radnički je izjednačio na 60:60, ali je Zvezda uspijevala da zadrži minimalnu prednost. Beograđani su u posljednji minut ušli sa poenom prednosti, 70:69, a onda je bila precizna i sa penala tako da je stekla osjetniju prednost.

Ostali naslovi

• Počinje trka za šampiona BiH

27.03.2015 21:50 - N.N.

Košarkaši Igokee dočekaće u subotu Leotar u prvom kolu Lige 6.

• Smit bivšim igračima ostavio po 200 dolara

27.03.2015 21:39 - N.N.

Din Smit, legendarni košarkaški trener, ostavio je u svom testamentu svim svojim bivšim igračima, među kojima je i Majkl Džordan, po 200 dolara.

• CSKA slavio u ruskom derbiju

27.03.2015 21:30 - Agencije

MOSKVA - Košarkasi moskovskog CSKA savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Nižnjeg Novgoroda sa 86:82, u utakmici 12. kola Top 16 faze Evrolige.

• Bertans ponovo pokidao ligamente

27.03.2015 12:33 - Agencije

Košarkaš Laboral Kuće Davis Bertans drugi put za manje od dvije godine doživio je povredu prednjih ukrštenih ligamenata koljena.

• Košarkaši Crvene zvezde poraženi u Berlinu

26.03.2015 22:30 - Agencije

BERLIN - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Berlinu od ekipe domaće Albe sa 73:68 (22:9, 17:13, 20:27, 14:19), u utakmici 12. kola Top 16 faze Evrolige.

• Pobjeda Fenerbahčea, Bogdanović pogodio sa pola terena

26.03.2015 22:01 - Agencije

ISTANBUL - Košarkaši Fenerbahčea savladali su večeras ekipu Unikahe sa 78:63 (19:21, 20:12, 24:12, 15:18) u 12. kolu Top 16 faze Evrolige, a meč je obilježio rijetko viđen pogodak srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića.

• Kozara čeka Radnik

26.03.2015 21:17 - M.P.

Košarkaši Kozare sastaće se sutra sa vodećim Radnik BN Basketom u 20. kolu Prve lige RS, a utakmica će biti igrana u Aleksandrovcu od 18.30.

• Šampion očitao lekciju Oklahomi

26.03.2015 21:05 - N.N.

Odigrano je 13 utakmica NBA lige u noći između srijede i četvrtka, a pobjedu kao domaćin ostvario je samo aktuelni prvak San Antonio, pregazivši Oklahomu sa 130:91.

• Đorđević: Bez stranaca u reprezentaciji

26.03.2015 15:31 - Agencije

BEOGRAD - Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević demantovao je informacije o angažovanju stranaca u nacionalnom timu, koje su se pojavile u pojedinim medijima.

• Juniori Sparsa u grupi sa Zvezdom, Žalgirisom i Unicajom

26.03.2015 14:26 - Fena

SARAJEVO - Juniorski tim Omladinskog košarkaškog kluba Spars iz Sarajeva biće učesnik završnog omladinskog turnira Evrolige, koji će se od 14. do 17. maja održati u Madridu.

• San Antonio deklasirao Oklahomu

26.03.2015 09:36 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros je odigrano 13 utakmica a pobjedu kao domaćin ostvario je samo aktuelni prvak San Antonio, savladavši Oklahomu sa 130:91.

• Obradović: Biće teško protiv Zvezde

25.03.2015 22:00 - Agencije

Saša Obradović, trener košarkaša Albe, rekao je danas da njegov tim očekuje težak posao protiv Crvene zvezde u 12. kolu top 16 faze Evrolige.

• Niko nikad kao Novicki

25.03.2015 21:14 - N.N.

Dirk Novicki, živa legenda Dalas Meveriksa, ponovo se upisao u košarkaške istorijske udžbenike.

• Partizan ponovo najgledaniji u ABA ligi

25.03.2015 21:01 - N.N.

Košarkaški klub Partizan treću godinu zaredom najgledaniji je tim u ABA ligi, kako na domaćem tako i na terenu u gostima, saopšteno je na sajtu "crno-bijelih".

• Golden Stejt najbolji na Pacifiku poslije 39 godina

25.03.2015 10:14 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige jutros je odigrano šest utakmica a pobjedu kao gost ostvario je samo Golden Stejt savladavši Portland sa 122:108.