Zvezda u finalu plej-ofa

Beta - 01.06.2012 21:11

KRAGUJEVAC - Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se večeras u finale plej-ofa Superlige Srbije, nakon što su u Kragujevcu savladali Radnički sa 76:71 (15:17, 14:20, 27:15, 20:19).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Omar Tomas sa 19 poena i 14 skokova. Petar Popović doprinio je sa 14 poena i sedam skokova, dok je Branko Lazić takođe postigao 14 poena. Kragujevčane su predvodili Boris Bakić sa 15 i Stiven Marković sa 13 poena.

Zvezda je tako slavila sa ukupno 2:1 u seriji i sada će igrati protiv desetostrukog uzastopnog šampiona Partizana. Finalna serija počinje u utorak, 5. juna.

Rivali su večeras odigrali uzbudljivu utakmicu u kojoj je finalista riješen bukvalno u posljednjem minutu meča. Radnički je poslije mnogo borbe stekao osjetniju prednost na poluvremenu, 37:29.

Zvezda je, međutim, silovito počela drugo poluvrijeme i napravila seriju od 16:0, povela sa 45:37, potpuno preokrenuvši rezultat.

Radnički se nije predavao i u posljednjem minutu treće četvrtine prišao je na poen zaostatka 50:49, ali je Zvezda ipak u posljednju dionicu ušla sa četiri poena prednosti, 56:52.

Poslije dvije trojke Markovića Radnički je izjednačio na 60:60, ali je Zvezda uspijevala da zadrži minimalnu prednost. Beograđani su u posljednji minut ušli sa poenom prednosti, 70:69, a onda je bila precizna i sa penala tako da je stekla osjetniju prednost.

Ostali naslovi

• Zvezda najavila novu žalbu Evroligi

29.01.2015 15:45 - Agencije

BEOGRAD - Košarkaši klub Crvena zvezda najavio je danas da će se žaliti na odluku Drugostepene komisije Evrolige, koja je ublažila novčanu kaznu crveno-belima zbog incidenata uoči utakmice sa Galatasarajem u Istanbulu.

• Evroliga smanjila kaznu, Zvezda plaća 30.001 evro

29.01.2015 13:38 - Agencije

BARSELONA - Nezavisna komisija Evrolige djelimično je prihvatila žalbu Crvene zvezde u vezi kazne zbog incidenata tokom utakmice sa Galatasarajem u Istanbulu.

• Fenomenalni Kajri Irving

29.01.2015 10:35 - Agencije

NJUJORK - Fenomenalna partija plejmejkera Klivlenda Karija Irvinga i 17. uzastopna pobjeda Atlante obilježili su noć između utorka i srijede u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta (NBA).

• Evroliga: Zvezda dočekuje Albu

29.01.2015 09:36 - N.N.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom nastavljaju takmičenje u Evroligi.

• Minesota otpustila Raduljicu

29.01.2015 09:19 - Agencije

MINEAPOLIS - Uprava NBA ligaša Minesote Timbevulvsa okončala je danas saradnju sa košarkaškim reprezentativcem Srbije Miroslavom Raduljicom.

• EK: Prolaz Lokomotive i Karšijake, poraz Budućnosti

28.01.2015 23:09 - N.N.

U srijedu su na programu bile utakmice četvrtog kola druge faze Evrokupa posle kog su košarkaši Lokomotive Kuban već izborili plasman u osminu finala pošto su bili bolji od Nansija i nastavili pobjednički niz.

• Čikago zaustavio Golden Stejt

28.01.2015 09:34 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) jutros je odigrano šest utakmica i u svih šest, što je kuriozitet, uspješniji su bili gostujući timovi.

• Kraj sezone za Brajanta

27.01.2015 23:55 - N.N.

Najbolji košarkaš LA Lejkersa Kobi Brajant definitivno je završio sezonu, potvrdio je njegov klub na zvaničnom sajtu. Brajant će sutra operisati rame, nakon povrede koju je obnovio na meču protiv Nju Orleansa prošle sedmice.

• Incidenti nakon Zvezdinog slavlja

27.01.2015 21:41 - N.N.

Tim menadžer Košarkaškog kluba Crvena zvezda Nebojša Ilić potvrdio je da je nakon utakmice protiv ekipe Budućnosti u Podgorici došlo do manjeg incidenta ispred svlačionice.

Foto
  • Poraz i pobjeda Kozare

26.01.2015 22:38 - M.P.

Košarkaši Kozare iz Gradiške pobijedili su Gacko u prvoj utakmici 13. kola Prve lige Republike Srpske.

• Teletović mogao da umre da je ušao u avion

26.01.2015 13:46 - N.N.

BRUKLIN - Bosanskohercegovačkom reprezentativcu Mirzi Teletoviću prije nekoliko dana dijagnostikovana je plućna embolija, a o ozbiljnosti situacije govorio je i Lionel Holins, trener Bruklin Netsa.

• Nema prepreke za Golden Stejt

26.01.2015 08:50 - Agencije

NJUJORK - U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Golden Stejt je jutros ostvario 19. uzastopnu pobjedu na svom terenu savladavši Boston sa 114:111.

• ABA: Krka lako sa Levskim, Solnok savladao Cibonu

25.01.2015 21:36 - N.N.

Košarkaši Levskog poraženi su u 19. kolu ABA lige na gostovanju od ekipe Krke rezultatom 72:61.

• Pirs ubacio 2000. trojku u karijeri

25.01.2015 20:51 - N.N.

Košarkaši Šarlota, Milvokija, Memfisa, Jute i Portlanda zabilježili su pobjede u nastavku takmičenja NBA lige. Domaćini su imali maksimalan učinak, a veče će ostati upamćeno po tome što je Pol Pirs, veteran iz redova Vašingtona, postigao 2000. trojku u karijeri.