Borac M:tel čeka rivala u Kupu EHF

Rukometaši banjalučkog Borca M:tel, nakon što su osvojili četvrto mjesto na kvalifiakcionom turniru za Ligu šampiona, evropski put nastaviće u Kupu EHF. Banjalučani će takmičenje početi od drugog kola kvalifikacija za grupnu fazu u kojem čekaju ime rivala.

Žrijeb, koji je ranije obavljen, za protivnika im je donio boljeg iz dvomeča luksemburškog Dudelangea i norveškog Hasluma. Oni će svoje duele prvog kola kvalifikacija za grupnu fazu Kupa EHF igrati 11. i 12. septembra u Norveškoj.

Iako je proteklog vikenda bio domaćin kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona Borac je upisao dva poraza. U polufinalu je izgubio nakon produžetka od austrijske Alple Hard sa 33:35, a potom u borbi za treće mjesto od holandskog OCI-LIONS-a rezultatom 29:33. U Ligu šampiona plasirao se norveški Elverum koji je slavio protiv Alple Hard sa 28:25, prenose Anadolija.