Rukomet

Brazil iznenadio Rusiju, na korak do drugog kruga

Brazil je u četvrtom kolu Svjetskog rukometnog prvenstva rezultatom 25:23 iznenadio Rusiju i stigao na korak od drugog kruga.

Brazilci će proći dalje ako u posljednjem kolu pobijede posljednjeplasiranu Koreju u utakmici u kojoj su Južnoamerikanci veliki favoriti.

U okršaju za treće mjesto Rusi nijednom nisu vodili. Deset minuta prije kraja izjednačili su na 19:19, ali nakon toga su upali u seriju pogrešaka, a blistao je i brazilski vratar.

Brazilce je predvodio Borges sa sedam golova. Langaro je zabio šest, a Toledo pet golova. Kod Rusa je Dibirov ponovno bio najbolji sa šest pogodaka, ali je sedam minuta prije kraja dobio crveni karton i nije igrao u uzbudljivoj završnici.