Rukomet

Debakl rukometaša BiH protiv Nizozemske: "Zmajevi" ostali bez šansi za prolazak

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je izgubila od selekcije Nizozemske sa 36:20 u meču drugog kola E-grupe 16. Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

Izabranici selektora Irfana Smajlagića u prvom meču su izgubili od Švedske s 29:20, a današnjim porazom izgubili su sve šanse da se plasiraju u narednu rundu takmičenja.

Nizozemci su uvjerljivom igrom nagovijestili pobjednika ovog meča već u prvom poluvremenu, koje su dobili sa 17:7, ali "potop“ koji se selekciji BiH dogodio u drugom poluvremenu nisu mogli zamisliti ni najveći pesimisti.

Greške reprezentacije BiH su se nizale jedna za drugom, a time i golovi iz kontranapada Nizozemskih igrača, koji su u drugom poluvremenu nastavili igrati dobro u odbrani i napadu i povećavati prednost koja je dvadesetak minuta prije kraja meča iznosila 15 golova razlike.

BiH do kraja susreta nije uspjela promijeniti stanje na terenu, a Nizozemci su rutinski priveli meč kraju i upisali drugu pobjedu na EP-u nakon što su u prvom kolu savladali Gruziju.

Nizozemce je do pobjede predvodio Ten Velde sa devet golova, a Baijens je upisao osam.

U taboru selekcije BiH najefikasniji je bio Davidović sa četiri gola, dok su Panić i Hadžić dodali po tri.

Posljednji susret grupne faze BiH će igrati takođe u Mannheimu 15. januara protiv Gruzije (18 sati).