Rukomet

Drugi poraz Srbije

OSIJEK - Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas u Osijeku od selekcije Francuske sa 27:16 (11:3) u drugom kolu D grupe Evropskog prvenstva, koje se održava u Hrvatskoj i Mađarskoj.

Srbija je doživjela drugi poraz na Evropskom prvenstvu, nakon što je prethodno bolja bila Crna Gora (22:19).

Vicešampionke svijeta ponovo su prikazale lošu igru u napadu, što govori podatak da su prvi gol na meču postigle tek u devetom minutu, a samo tri na poluvremenu.

Francuska je to iskoristila i zabilježila ubjedljiv trijumf, a najveća prednost iznosila je 12 golova.

Srbija u petak igra protiv selekcije Slovačke (20.15) u duelu koji će najvjerovatnije odlučiti ko će, pored Crne Gore i Francuke, u drugu fazu, ali pobjednik neće prenijeti nijedan bod.

U drugom meču grupe večeras od 20.15 sastaju se Crna Gora i Slovačka.